Töötaja hea tervis – vähem kulutusi tööandjale

Iga töötervise edendamisse investeeritud euro toob tööandjale tagasi 2,5 – 4,8 eurot, ütlevad Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri arvutused.

Töötervise edendamine parandab tervist, vähendab töölt puudumist ning suurendab motiveeritust ja tootlikkust – sellist sõnumit levitab Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri (EU-OSHA) töötervise edendamise projektiga.

Tööandjatel on tähtis roll, et julgustada töötajaid tervisliku elustiili poole. Peale töötajate tervise parandamise toob tänu töölt puudumisega seotud kulude vähenemisele iga töötervise edendamisse investeeritud euro tagasi 2,50–4,80 eurot.

„Tervisliku elustiili toetamine on kasulik kõigile. Kasu saavad nii töötajad ise kui ka nende tööandjad, samuti ühiskond üldiselt, sest väheneb tervishoiusüsteemide koormus. Koos töötajaskonna vananemisega muutub töötervise edendamine üha tähtsamaks – vaja on, et inimesed oleksid terved kauem, ning selle saavutamiseks on vaja tööandjate ja töötajate ühist tegevust, vaja on luua tervislik töökultuur,” ütles EU-OSHA direktor Jukka Takala.

Tervise edendamise meetmed toetavad küll riskide ennetamist töökohas, kuid ei asenda korrektset tööohutust ja töötervishoidu, nendivad töötervise edendajad märkides, et töötervise edendamise programmi ei ole mõtet rakendada, kui samal ajal ei tagata ohutut ja tervislikku töökeskkonda. Tervise edendamine töökohal põhineb tervist väärtustaval kultuuril ja tingimusel, et kõiki õigusnõudeid järgitakse. Arvesse tuleb võtta nii organisatsioonilisi kui ka individuaalseid tegureid.

Paljudel Euroopa ettevõtetel on töötervise edendamise programmid alates sellest, et töötajaid julgustatakse tervislikumalt toituma (näiteks lisades töökoha söökla menüüsse väherasvaseid toite), kuni selleni, et juhtidele korraldatakse koolitusi, kus nad õpivad tundma töötajate stressi ilminguid ja võtma tööstressi vastu asjakohaseid meetmeid.

EU-OSHA avas äsja uue töötervise edendamise portaali, kus on muu hulgas kaks ülevaadete ja nõuannetega teabelehte, üks tööandjatele ja teine töötajatele. Nõuanded kirjeldavad näiteks seda, kuidas luua toetavat töökeskkonda, kus inimesed saaksid terviseküsimustes (näiteks suitsetamisest loobumisel) teavet, ideid ja julgustust. Portaalis on ka hea tava näited, sealhulgas kasulikke linke ja juhtumikirjeldusi.

Vaata lisateavet töötervise edendamise kohta onSIIT.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad