Töötaja hea tervis – vähem kulutusi tööandjale

Iga töötervise edendamisse investeeritud euro toob tööandjale tagasi 2,5 – 4,8 eurot, ütlevad Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri arvutused.

Töötervise edendamine parandab tervist, vähendab töölt puudumist ning suurendab motiveeritust ja tootlikkust – sellist sõnumit levitab Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri (EU-OSHA) töötervise edendamise projektiga.

Tööandjatel on tähtis roll, et julgustada töötajaid tervisliku elustiili poole. Peale töötajate tervise parandamise toob tänu töölt puudumisega seotud kulude vähenemisele iga töötervise edendamisse investeeritud euro tagasi 2,50–4,80 eurot.

„Tervisliku elustiili toetamine on kasulik kõigile. Kasu saavad nii töötajad ise kui ka nende tööandjad, samuti ühiskond üldiselt, sest väheneb tervishoiusüsteemide koormus. Koos töötajaskonna vananemisega muutub töötervise edendamine üha tähtsamaks – vaja on, et inimesed oleksid terved kauem, ning selle saavutamiseks on vaja tööandjate ja töötajate ühist tegevust, vaja on luua tervislik töökultuur,” ütles EU-OSHA direktor Jukka Takala.

Tervise edendamise meetmed toetavad küll riskide ennetamist töökohas, kuid ei asenda korrektset tööohutust ja töötervishoidu, nendivad töötervise edendajad märkides, et töötervise edendamise programmi ei ole mõtet rakendada, kui samal ajal ei tagata ohutut ja tervislikku töökeskkonda. Tervise edendamine töökohal põhineb tervist väärtustaval kultuuril ja tingimusel, et kõiki õigusnõudeid järgitakse. Arvesse tuleb võtta nii organisatsioonilisi kui ka individuaalseid tegureid.

Paljudel Euroopa ettevõtetel on töötervise edendamise programmid alates sellest, et töötajaid julgustatakse tervislikumalt toituma (näiteks lisades töökoha söökla menüüsse väherasvaseid toite), kuni selleni, et juhtidele korraldatakse koolitusi, kus nad õpivad tundma töötajate stressi ilminguid ja võtma tööstressi vastu asjakohaseid meetmeid.

EU-OSHA avas äsja uue töötervise edendamise portaali, kus on muu hulgas kaks ülevaadete ja nõuannetega teabelehte, üks tööandjatele ja teine töötajatele. Nõuanded kirjeldavad näiteks seda, kuidas luua toetavat töökeskkonda, kus inimesed saaksid terviseküsimustes (näiteks suitsetamisest loobumisel) teavet, ideid ja julgustust. Portaalis on ka hea tava näited, sealhulgas kasulikke linke ja juhtumikirjeldusi.

Vaata lisateavet töötervise edendamise kohta onSIIT.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

STORA ENSO PACKAGING AS otsib RAAMATUPIDAJAT ja VANEMRAAMATUPIDAJAT

Tammiste Personalibüroo OÜ

13. november 2018

Uudised

Tööriistad