Register: küsime mõistlikku domeenitasu

Eesti Interneti Sihtasutuse (EIS) juht Marek-Andres Kautsi sõnul ei paku domeenireformi vedav EIS avalikku teenust, mis annaks aluse küsitavat domeenitasu põhiseaduse vastaseks pidada.

Marek-Andres Kautsi kommentaar.

".ee domeeni haldamine ei ole avalik õiguslik teenus, sest puudub vastav seadusest või halduslepingust tulenev kohustus. Tegu on eraõigusliku suhtega registripidaja ja Eesti Interneti SA vahel, mis lõpptarbijatele ehk registreerijatele ei laiene.

Lõpptarbijaid mõjutab registripidaja poolt neilt küsitav tasu, mis kujuneb konkurentsitingimustes. Eesti Interneti SA tasu on kõigile registripidajatele ühene.
Eesti Interneti SA tegevuse aluseks olev kulupõhisuse printsiip on olemuselt seesama, millele viitab autor artiklis, viidates konkurentsiõigusele.

Ka konkurentsiõiguse kohaselt peab turgu valitseva ettevõtja poolt küsitav tasu olema mõistlik ja vastavuses kõigi tema tema kuludega antud teenuse nõuetekohaseks osutamiseks.

Eesti Interneti SA puhul see nii ka on ja vajadusel on võimalik tasu kujunemist seaduses ette nähtud menetluste raames kontrollida."

Advokaadibüroo Glikman & Partnerite vandeadvokaat Silja Elunurm kommenteeris üleeile, et Eesti domeenireformi puhul pole võimalik hinnata, kas domeeni registreerimise eest küsitav hind on õiglane ning kui EIS osutab avalikku teenust, on tasud kehtestatud põhiseaduse vastaselt.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

31. august 2018

Uudised

Tööriistad