Euroopa Komisjon: hinnakontroll Eestis paremaks

Euroopa Komisjoni hinnangu tuleb Eestis eurole üleminekul parandada ka kontrolli, et ühisraha kasutuselevõtt ei tooks kaasa põhjendamatut hinnatõusu. Samuti tuleb soodustada ausa hinnakujundusega liitumist.

Komisjon võttis täna vastu kümnenda korralise aruande euroala laienemise praktiliste ettevalmistuste kohta. See keskendub Eestile, kes täidab nõukogu 13. juuli otsuse kohaselt euroalaga ühinemiseks vajalikud kriteeriumid ja võtab ühisraha kasutusele järgmise aasta jaanuarist.

"Euroalaga ühinemise eelduseks on asutamislepingus sätestatud tingimuste täitmine ning tõhusad ja õigeaegsed praktilised ettevalmistused, et tagada sujuv üleminek ja üldsuse kiire heakskiit uuele vääringule. Enne järgmise aasta esimest jaanuari peaks Eesti tagama, et kodanikud ja ettevõtted on täielikult valmis euro kasutuselvõtuks ning et jaemüügi sektor järgib ja rakendab ausa hinnakujunduse kohustusi," ütles majandus-ja rahandusküsimuste volinik Olli Rehn.

Eestile soovitas komisjon:

- tugevdada ülemineku ettevalmistuste koordineeritust, et kõik sektorid oleksid valmis ja ettevalmistused koostöös.

- rõhutada jaemüüjatele antud soovitust, et üheaegse ringluse perioodil antaks ostjatele vahetusraha tagasi ainult eurodes. See kiirendab krooni sularaha ringlusest väljumist ja hoiab kokku üheaegse ringluse perioodil tekkivaid kulusid.

- vältida üleminekuperioodil sularahaautomaatide täitmist 50€ pangatähtedega, et jaemüüjail ei saaks vahetusraha varud otsa.

- julgustada ettevõtteid liituma õiglase hinnakujunduse algatusega, millega lubatakse austada eurole ülemineku reegleid ja mitte kuritarvitada üleminekuaega enda huvides.

- teha kohalike omavalitsuste poolset korrapärast järelevalvet ettevalmistuste üle ja julgustada ettevõtteid kiiresti ettevalmistustega algust tegema.

- Valmistada eurole üleminek korralikult ette pangakontoriteta maapiirkondades, kaasates sularahavahetusse postkontoreid ja mobiilseid rahavahetuse võimalusi.

- jätkata täiskiirusel teavituskampaaniat.

- infokampaania keskendugu põhilistele muredele, eriti hindadega seotule.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad