Euroopa Komisjon: hinnakontroll Eestis paremaks

Euroopa Komisjoni hinnangu tuleb Eestis eurole üleminekul parandada ka kontrolli, et ühisraha kasutuselevõtt ei tooks kaasa põhjendamatut hinnatõusu. Samuti tuleb soodustada ausa hinnakujundusega liitumist.

Komisjon võttis täna vastu kümnenda korralise aruande euroala laienemise praktiliste ettevalmistuste kohta. See keskendub Eestile, kes täidab nõukogu 13. juuli otsuse kohaselt euroalaga ühinemiseks vajalikud kriteeriumid ja võtab ühisraha kasutusele järgmise aasta jaanuarist.

"Euroalaga ühinemise eelduseks on asutamislepingus sätestatud tingimuste täitmine ning tõhusad ja õigeaegsed praktilised ettevalmistused, et tagada sujuv üleminek ja üldsuse kiire heakskiit uuele vääringule. Enne järgmise aasta esimest jaanuari peaks Eesti tagama, et kodanikud ja ettevõtted on täielikult valmis euro kasutuselvõtuks ning et jaemüügi sektor järgib ja rakendab ausa hinnakujunduse kohustusi," ütles majandus-ja rahandusküsimuste volinik Olli Rehn.

Eestile soovitas komisjon:

- tugevdada ülemineku ettevalmistuste koordineeritust, et kõik sektorid oleksid valmis ja ettevalmistused koostöös.

- rõhutada jaemüüjatele antud soovitust, et üheaegse ringluse perioodil antaks ostjatele vahetusraha tagasi ainult eurodes. See kiirendab krooni sularaha ringlusest väljumist ja hoiab kokku üheaegse ringluse perioodil tekkivaid kulusid.

- vältida üleminekuperioodil sularahaautomaatide täitmist 50€ pangatähtedega, et jaemüüjail ei saaks vahetusraha varud otsa.

- julgustada ettevõtteid liituma õiglase hinnakujunduse algatusega, millega lubatakse austada eurole ülemineku reegleid ja mitte kuritarvitada üleminekuaega enda huvides.

- teha kohalike omavalitsuste poolset korrapärast järelevalvet ettevalmistuste üle ja julgustada ettevõtteid kiiresti ettevalmistustega algust tegema.

- Valmistada eurole üleminek korralikult ette pangakontoriteta maapiirkondades, kaasates sularahavahetusse postkontoreid ja mobiilseid rahavahetuse võimalusi.

- jätkata täiskiirusel teavituskampaaniat.

- infokampaania keskendugu põhilistele muredele, eriti hindadega seotule.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad