Advokatuuri juht: vajadus riigi õigusabi järele kasvab

Vajadus riigi õigusabi järele kasvab, ütles advokatuuri esimees Toomas Vaher.

Vähemkindlustatud isikud näevad siin võimalusi oma õiguste kaitseks, põhjendas ta. "Eeldada võib ka tsiviilasjade osakaalu tõusu," lisas Vaher.

Advokatuuri kuue kuu statistika näitab, et riigi õigusabi järele püsib kõrge nõudlus. Kokku on jaanuarist juunini esitatud 8771 õigusabi tellimust. Neist 6809 puudutas määratud kaitset kriminaalmenetluses ning 1692 esindamist tsiviilasja kohtueelses menetluses ja kohtus. Prokuratuurist tuli 3273, politseist 2858 ning kohtutest 2640 tellimust.

Riigi õigusabi osutab Eestis kokku 120 advokaati, kellest enamus osutab määratud kaitset kriminaalmenetlustes. Tänavu 1. jaanuarist hakati abiga seotud kaitse- ja esindusülesandeid advokaatidele edastama ja jagama läbi selleks loodud advokatuuri infosüsteemi.

Advokatuur kehtestab riigi õigusabi osutamise eest makstava tasu arvestamise alused, maksmise korra ja tasumäärad ning abi osutamisega kaasnevate kulude hüvitamise ulatuse ja korra, arvestades riigieelarvest selleks eraldatud vahendite suurust ja riigi õigusabi eeldatavat mahtu.

Advokatuuri juhatus otsustas muuta 1. juulist õigusabi tasumäärasid ning rakendada ajatasu süsteemi, mis motiveerib advokaate võtma käsile keerukamaid menetlusi.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad