Kuidas kaitsta seadmeid äikese eest?

Ka kilomeetrite kaugusel lööv äike võib elektroonikaseadmed rivist välja lüüa. Mida teha, et äike seadmeid ei rikuks, jagab soovitusi Elion.

1. Kõuemürinat kuuldes või kodust lahkudes
     - lülitage välja kõik võimalikud elektroonikaseadmed
     - eemaldage seadmete voolujuhe vooluvõrgust
     - eemaldage seinakontaktist ka kõik kaablid (telefoni- ja internetikaabel, televisioonikaabel, kui kasutate kaabeltelevisiooni)

2. Kasuta ülepingekaitset, kuid see kaitseb vaid juhul, kui hoones või korteris on korralik maandusega vooluvõrk.

3. Lasta üle kontrollida elamu vooluvõrk, et see oleks maksimaalselt äikese eest kaitstud. Ka piksekaitse kaitseb pikse otselöögi korral küll hoonet, aga mitte hoones olevaid seadmeid

Juuli kahe esimese nädalaga registreeris Elion ligi 200 äikesest tingitud seadme kahjustust, pooltel juhtudest pole seadmed enam kasutuskõlblikud.

Äikesest kahjustatud seadmele ei laiene garantii, kuna tegemist ei ole tootja poolse veaga. Seega tuleb kliendil kanda seadme remondi või uue seadme ostu kulud.

Alati ei pruugi pikne lüüa otse elektri- või telefoniliinidesse, ülepinge tekkeks ning elektroonika rikkumiseks piisab ka 2 km kaugusel toimuvast elektrilöögist.

Ruuteri või digiboksi äikesekahjustuse võib tingida ühtemoodi see, kui seadmed on vooluvõrgus või kui andmesidekaabel on kaablivõrku ühendatud.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad