Eelnõu: väärtpaberikonto saab avada pangata

Eelnõu kohaselt saab järgmisest aastast avada väärtpaberikonto otse Eesti väärtpaberite keskregistris panga või kontohalduri sekkumiseta.

Rahandusministeeriumi kooskõlastamisele saadetud asjaõigusseaduse, Eesti väärtpaberite keskregistri seaduse, rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse ning väärtpaberituru seaduse muutmise seaduse eelnõu peamine eesmärk on võtta Eesti õigusesse üle EL direktiiv 2009/44/EÜ, mis käsitleb finantstagatiste ja väärtpaberite arveldustega seonduvat.

Direktiivi reguleerimisala hõlmab peamiselt nõudeid finantstagatistele ning nende seadmisele selliste professionaalsete osapoolte vahel nagu pangad, investeerimisettevõtjad ja keskpangad. Eelnõu muudatustega täpsustakse finantstagatise eset ning isikute ringi, kelle vahel saab sõlmida finantstagatise-alaseid kokkuleppeid.

Lisaks on eelnõu üheks eesmärgiks täpsustada Eesti väärtpaberite keskregistris väärtpaberikontodega seotud registritoiminguid, eelkõige neid, mis seonduvad väärtpaberite pantimisega. Olulisem tavakodanikku puudutav muudatus on seotud võimalusega avada nii juriidiliste kui ka füüsilistel isikutel edaspidi väärtpaberikonto otse Eesti väärtpaberite keskregistris ilma panga või muu kontohalduri sekkumiseta.

Direktiivi ülevõtva õigusakti peavad liikmesriigid vastu võtma hiljemalt 30. detsembril 2010 ja kohaldada tuleb vastuvõetud sätteid alates 30. juunist 2011.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad