Eelnõu: väärtpaberikonto saab avada pangata

Eelnõu kohaselt saab järgmisest aastast avada väärtpaberikonto otse Eesti väärtpaberite keskregistris panga või kontohalduri sekkumiseta.

Rahandusministeeriumi kooskõlastamisele saadetud asjaõigusseaduse, Eesti väärtpaberite keskregistri seaduse, rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse ning väärtpaberituru seaduse muutmise seaduse eelnõu peamine eesmärk on võtta Eesti õigusesse üle EL direktiiv 2009/44/EÜ, mis käsitleb finantstagatiste ja väärtpaberite arveldustega seonduvat.

Direktiivi reguleerimisala hõlmab peamiselt nõudeid finantstagatistele ning nende seadmisele selliste professionaalsete osapoolte vahel nagu pangad, investeerimisettevõtjad ja keskpangad. Eelnõu muudatustega täpsustakse finantstagatise eset ning isikute ringi, kelle vahel saab sõlmida finantstagatise-alaseid kokkuleppeid.

Lisaks on eelnõu üheks eesmärgiks täpsustada Eesti väärtpaberite keskregistris väärtpaberikontodega seotud registritoiminguid, eelkõige neid, mis seonduvad väärtpaberite pantimisega. Olulisem tavakodanikku puudutav muudatus on seotud võimalusega avada nii juriidiliste kui ka füüsilistel isikutel edaspidi väärtpaberikonto otse Eesti väärtpaberite keskregistris ilma panga või muu kontohalduri sekkumiseta.

Direktiivi ülevõtva õigusakti peavad liikmesriigid vastu võtma hiljemalt 30. detsembril 2010 ja kohaldada tuleb vastuvõetud sätteid alates 30. juunist 2011.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad