Turismifirma sai süüdistuse altkäemaksu nõudmises ja võtmises

Viru Ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab OÜ Päikese Agencyt altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises, altkäemaksu andmisele kaasaaitamises ja raamatupidamiskohustuse rikkumises. Ksil Eesti OÜ ja  OÜ GEOS TEK said süüdistuse altkäemaksu andmises. 

Süüdistuse kohaselt pani Arkadi Nikolajev aastatel 2006-2008 toime altkäemaksu nõudmise ja võtmise erinevatelt füüsilistelt ja juriidilistelt isikutelt.  Eelnimetatud ajavahemikus, töötades  Narva Linnavalitsuse Linnavara- ja Majandusameti direktori kohusetäitjana, nõudis ta korduvalt omal algatusel erinevatelt isikutelt altkäemaksu. Vastutasuks lubas ta eelistada altkäemaksuandjaid Narva linna erinevate munitsipaaltellimuste saamisel, samuti kindlustada neilt ka edaspidi teenuste tellimine ja sõlmida taoliste teenuseosutajatega töövõtulepingud.

Viru Ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kalmer Kase sõnul tuli vastavalt Arkadi Nikolajevi nõudmisele ettevõtjatel pärast linnapoolsete tellimuste täitmist ja tööde eest tasumist loovutada altkäemaksuna osa neile linna poolt väljamakstud rahasummadest. Altkäemaksu summa kandsid ettevõtjad kuriteo toimepanemise varjamiseks OÜ Päikese Agency arvele, mille juhatuse liikmeks oli 31-aastane Marina Kolossovskaja, kes osales ka kokkusaamistel, kus lepiti kokku altkäemaksu andmine.

Eeluurimisel tuvastati, et ajavahemikus 30.09.2006 – 15.12.2007 kanti OÜ Päikese Agency arvele altkäemaksudena rahalisi vahendeid kogusummas 275 957  krooni, mida kasutati seejärel antud osaühingu majandustegevuses.

Kriminaalasja raames on konfiskeerimise tagamiseks arestitud rahalisi vahendeid summas 174000 krooni.

Arkadi Nikolajev sai süüdistuse altkäemaksu võtmises. Marina Kolossovskaja sai süüdistuse altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises, altkäemaksu andmisele kaasaaitamises ja raamatupidamise kohustuse rikkumises.
Aigars Paegle, Gennady Borisov  ja Aleksandr said süüdistuse altkäemaksu andmises. Ksil Eesti OÜ ja  OÜ GEOS TEK said süüdistuse altkäemaksu andmises. OÜ Päikese Agency sai  süüdistuse altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises, altkäemaksu andmisele kaasaaitamises ja raamatupidamiskohustuse rikkumises. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad