Ansip: kindel ei astmelisele tulumaksule

Valitsus ei toetanud täna Keskerakonna algatatud tulumaksuseaduse muutmise eelnõud, mille järgi oleks tänane 21% maksumäär asendatud astmelise tulumaksuga. "Kas tuleb viis või 15 korda veel, otsus on ikka sama, me ei toeta," kommenteeris peaminister Andrus Ansip.

14. juunil esitatud eelnõu kohaselt oleks asendatud 21% tulumaksumäär asendada astmelise tulumaksuga järgnevalt:

- kuni 70 000 krooni 18%;
- 70 001 kuni 250 000 krooni 26%;
- alates 250 001 krooni 33%.

Nimetatud maksuastmete puhul maksustatakse kõrgema maksumääraga vaid tuluastme piiri ületav tuluosa. Arvestades kehtivaid mahaarvamisi (tulumaksuvaba miinimum ja muud mahaarvamised) tuludest, toimub üleminek esimesest maksuastmest teise arvestuslikult 11 000-kroonise kuusissetuleku juures ning teisest maksuastmest kolmandasse arvestuslikult 25 000-kroonise kuusissetuleku juures, kommenteeris rahandusministeerium.

"Kas tuleb viis või 15 korda veel, otsus on ikka sama, me ei toeta," kommenteeris eelnõu hääletust tänasel Valitsuse pressikonverentsil peaminister Andrus Ansip. "Kuidas me peaksime oma maksusüsteemi nüüd täiustama? Kelle sarnaseks tahaksime saada? Alles üle-eile öeldi Euroopa Komisjonis, et Elis on ainult kolm liikmesriiki, kes täidavad kolme stabiilsuspakti tingimusi – Rootsi, Luksemburg ja Eesti. Siis ma küsikski, kelle sarnaseks tahaksime saada? Valikut palju pole, kas Luksemburg või Rootsi. Aga ma ei arva, et kopeerimisega peaksime jõudma esimeseks. Aitab sellest, kui oleme esimese kolme hulgas."

"Kui meile maksusüsteemi osas keegi meid kritiseerib, on see tööjõu kõrge maksustamine," lisas Rahandusminister Jürgen Ligi. "Astmeline tulumaks on tööjõu kõrge maksustamine. Kui majandusliku struktuuri mõttes neid hoiatusi antakse, siis ikka seda, et peaksime muutuma suurema lisandväärtusega majanduse suunas. Sellele heade spetsialistide kõrge maksustamine kindlasti kuidagi kaasa ei aita." 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad