KOVi firmade juhid tegid tehinguid iseendaga

Riigikontrolli auditist selgub, et enam kui pooltes kontrollitud omavalitsustele kuulunud auditeeritud firmadest tegid firmade juhid seadust rikkudes tehinguid iseendaga või oma firmaga.

Kohalike omavalitsuste ettevõtteist kümnes (17st) esines ühingu ja selle juhtorgani liikme või sellega seotud teiste juriidiliste isikute vahelisi tehinguid - enamasti oli tehingupartneriks juhtorgani liikmega seotud teine ühing ning tehingu objektiks näiteks vara rent või müük, turundus- või reklaamiteenus, heakorrateenus vms.

Juhatuse liige oli ühingut esindades teinud vahetult iseendaga tehingu ühes auditeeritud ühingus (OÜ Helme Teenus, energiatootja Valgamaal), ning kuna selliseks tehinguks ei olnud nõukogu nõusolekut, rikuti sellega Äriseadustikku. Ettevõtte juhatus koosneb ühest liikmest, Vello Eirandist.

Korruptsioonivastast seadust rikuti ning tehti huvide konfliktiga tehinguid kolmes ühingus. Lisaks nimetatud OÜ-le Helme Teenus veel SAs Kiili Varahaldus ning Padise Grupp OÜs.

Nimetatutest esimeses on juhatuse liige sõlminud ühingut esindades ühingu vara kasutamiseks iseendaga rendilepingu, ülejäänutes on juhatuse liige aktsepteerinud oma allkirjaga arveid, mis esitatud või saadud seoses tehingutega juhatuse liikme teise ühinguga.

Kahes esimeses ühingus on selliste tehingute väärtus jäänud auditeeritud perioodil alla 2000 krooni, kuid Padise Grupp OÜs on juhatuse liige ostnud iseendaga seotud firmadelt või müünud neile kaupu samal perioodil kokku ca 94 000 krooni väärtuses.

Ehitusfirma Padise Grupp teenis mullu 2,2 mln kroonise käibe juures 360 000 krooni kahjumit. Ettevõtte kolmeliikmelisse juhatusse kuuluvad Enno Kiviorg, Rein Kiviorg ja Kaidi Meremaa. Firma juhil Rein Kiviorgil on osalus toidukaubandusega tegelevas OÜs Kiviorg ning mööblitootjas Otiüraks OÜ.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad