Meeskolleeg: 7 valelikku stereotüüpi

Ehkki enamasti kehtivad  stereotüübid naistöötajate kohta, on need olemas ka meeste kohta. Forbes.com soovitab, kuidas eelarvamuslikku suhtumisse mitte takerduda ning mida uskuda ja mida mitte.

1. Ära võta isiklikult, see on äri
Ehkki paljud mehed on uhked oskuse üle hoida eraldi äri ja isiklik elu, võib äärmuslik era- ja tööelu lahterdamine jätta ilma pikaajaliste tööalaste suhete eelistest.

Kuidas käituda: otsi võimalusi luua sõbralikum ja koostöövalmim õhkkond, näiteks igakuiste ärilõunate või mõne lihtsama ja odavama meeskonda liitva tegevuse näol.  

2. Ära näita tundeid välja
Kui naised saavad kriitikat olles tööl liiga emotsionaalsed, siis mehed manavad sageli  kontorisse jõudes ette pokkerimänguks sobiva väikseimatki tundevirvendust katva maski.

Kuidas käituda: Ära arva, et vaid seetõttu, et meeskolleegi tunded on varjatud, pole ta tulmusele pühendunud. Tööl võivad omavahelised suhted olla nähtavad nagu pokkerimänguski vaid juhul, kui sul on väga treenitud silm.

3. Saa ise hakkama
Ükskõik, kas mees on autoroolis eksinud või vajab juhatust kontoris, mehed püüavad alati vältida abi küsimist just siis, kui nad seda kõige rohkem vajavad.

Kuidas käituda: Paljude meeste jaoks tähendab abi küsimine märki abitusest, mitte toimivast meeskonnatööst, seetõttu esita küsimusi stiilis „mis on meie järgmine samm?“

4. Impulsiivsed otsused
Abi mitte küsides ja meeskonnaga läbi rääkimata võivad  tehtud otsused olla sageli impulsiivsed ning tunduda lühinägelikud.

Kuidas käituda: Impulsiivsus on kõrge riskiga käitumine, mida ei tasu järgida, tuleta seda meeskolleegile meelde.

5. Ebareaalsete tähtaegadega nõustumine
Olles vastakuti keeruliste nõudmistega, pakuvad naised suure tõenäosusega sagedamini ebareaalsete tähtaegade edasilükkamist, kuna mehed nõustuvad kiiresti esitamata liigseid ettepanekuid-küsimusi.

Kuidas käituda: Supermani sündroomi ja  ei ütlemise võimetuse vahel on korrelatsioon, seega kui sa oled juht, võimalda meessoost töötajal mõnda aega järele  mõelda, mida ta on lubanud, enne kui sellega arvestad.

6. Boss otsustab
Meestele meeldib, et tüüri juures on üks inimene, kelle sõna maksab, nad pole harjunud koostööl põhineva ja ühistööle suunatud struktuuriga.

Kuidas käituda: Kõik me teame, et 21 sajandi organisatsioon on pigem võrk, mitte redel. Ükskõik millise organisatsioonistruktuuriga on tegu, hoia kommunikatsioon ja info jagamine avatud igal tasandil.

7. Anna andeks ja unusta
Meestel on võime vihaselt vaielda, mitte nõus olla äriotsustega, argumenteerida, vastu vaielda ning seejärel unustada kogu tüli, lihtsalt suruda kätt ning liikuda edasi.

Kuidas käituda: võta välja paber või sülearvuti ning märgi olulised tüli tekitavad punktid üles, neist võib nii mõnigi kasulik parandus välja kasvada. 
 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad