Statistika kolm seadust koonduvad ühte

Augustist hakkab riiklikku statistikat korraldama Statistika seadus, mis koondab kokku praegu valdkonna kolm seadust.

Hetkel reguleerivad riikliku statistika valdkonda ning loenduste tegemist kolm seadust: riikliku statistika seadus, rahva ja eluruumide loenduse seadus ning põllumajandusloenduse seadus. Kolme nimetatud seaduse regulatsioonid liidetakse üheks riikliku statistika seaduseks

Uue seadusega täpsustatakse riikliku statistika tegemise korraldust ja planeerimist, teatas Justiitsministeerium. Riikliku statistika tegijaid on jätkuvalt kaks: Statistikaamet ja Eesti Pank. Seadusega sätestatakse riikliku statistika tegijate rollid ja ülesanded. Statistika tegemise aluseks on viieks aastaks koostatav riikliku statistika programm. Esimene uue seaduse nõuetele vastav programm koostatakse aastateks 2011 kuni 2015. Hetkel kehtiva riikliku statistika seadusse alusel kinnitatud 2010. aasta riiklike statistiliste vaatluste loetelu kehtib statistika tegemise alusena käesoleva aasta lõpuni.

Uue institutsioonina riikliku statistika valdkonnas moodustatakse Vabariigi Valitsuse poolt statistikanõukogu. Nõukogu eesmärgiks on nõustamise ja arvamuse avaldamisega kaasa aidata riikliku statistika tegemise planeerimisele ja arendamisele. Statistikanõukogu liikmeteks on Statistikaameti, Eesti Panga ja Andmekaitse Inspektsiooni esindajad, samuti tarbijate ja andmeesitajate esindajad ning eksperdid.

Seadusega määratakse ka statistika levitamise tingimused. Riikliku statistika levitamine jätkub avaldamiskalendri alusel. Seaduses sätestatakse erisused konfidentsiaalsete andmete levitamisele ning tingimused riikliku statistika tegija kogutud andmete kasutamiseks teaduslikel eesmärkidel. 2011. aastal alustatakse uute teenuste pakkumisega, mis võimaldavad riikliku statistika tegija kogutud andmete kasutamist statistiliste analüüside tegemiseks viisil, mis tagab konfidentsiaalsete andmete kaitse.

Seaduse terviktekst.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad