Statistika kolm seadust koonduvad ühte

Augustist hakkab riiklikku statistikat korraldama Statistika seadus, mis koondab kokku praegu valdkonna kolm seadust.

Hetkel reguleerivad riikliku statistika valdkonda ning loenduste tegemist kolm seadust: riikliku statistika seadus, rahva ja eluruumide loenduse seadus ning põllumajandusloenduse seadus. Kolme nimetatud seaduse regulatsioonid liidetakse üheks riikliku statistika seaduseks

Uue seadusega täpsustatakse riikliku statistika tegemise korraldust ja planeerimist, teatas Justiitsministeerium. Riikliku statistika tegijaid on jätkuvalt kaks: Statistikaamet ja Eesti Pank. Seadusega sätestatakse riikliku statistika tegijate rollid ja ülesanded. Statistika tegemise aluseks on viieks aastaks koostatav riikliku statistika programm. Esimene uue seaduse nõuetele vastav programm koostatakse aastateks 2011 kuni 2015. Hetkel kehtiva riikliku statistika seadusse alusel kinnitatud 2010. aasta riiklike statistiliste vaatluste loetelu kehtib statistika tegemise alusena käesoleva aasta lõpuni.

Uue institutsioonina riikliku statistika valdkonnas moodustatakse Vabariigi Valitsuse poolt statistikanõukogu. Nõukogu eesmärgiks on nõustamise ja arvamuse avaldamisega kaasa aidata riikliku statistika tegemise planeerimisele ja arendamisele. Statistikanõukogu liikmeteks on Statistikaameti, Eesti Panga ja Andmekaitse Inspektsiooni esindajad, samuti tarbijate ja andmeesitajate esindajad ning eksperdid.

Seadusega määratakse ka statistika levitamise tingimused. Riikliku statistika levitamine jätkub avaldamiskalendri alusel. Seaduses sätestatakse erisused konfidentsiaalsete andmete levitamisele ning tingimused riikliku statistika tegija kogutud andmete kasutamiseks teaduslikel eesmärkidel. 2011. aastal alustatakse uute teenuste pakkumisega, mis võimaldavad riikliku statistika tegija kogutud andmete kasutamist statistiliste analüüside tegemiseks viisil, mis tagab konfidentsiaalsete andmete kaitse.

Seaduse terviktekst.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad