Euroopa Kohus: raseda töö muutusel peab palk säilima

Euroopa Ühenduste Kohus otsustas, et raseda töötaja teisele tööle üle viimisel peab tema palk säilima.

Möödunud neljapäevase otsuse järgi ei tähenda nõue kindlasti seda, et kogu eelnev palk säilib, sest osa töötasust võis koosneda ülesannetest ja valvekordadest, mis töökohustuste hulka enam ei kuulu, vahendas EU Observer.

Kohtu otsus põhines kahel juhtumil. Esimese puhul kaebas kohtusse lennufirma Finnairi ettevõtte purser, reisisaatja, kelle tööülesannete hulka kuulus raha käitlemine lennuki pardal, kes viidi üle madalama palgaga nn maatööle pärast rasedaks jäämist. Teisel juhul keeldus Austria Teadus- ja Uuringuministeerium maksma nooremdoktorile tasu valvekordade eest raseduse ja sünnituspuhkuse ajal.

Kohtu hinnangul oli mõlemal naisel õigus töötasule, mis koosnes põhipalgast ning staaži, tööstaaži ning kvalifikatsiooniga kaasnevast lisatasudest.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad