Uhiuus perekonnaseadus tekitab küsimusi 

Eilsest kehtima hakanud uus perekonnaseadus, mis täpsustab muuhulgas abikaasade vahelisi suhteid ning uuendab laste ja vanemate hooldusõigust, on juba tekitanud segadust näiteks eestkoste osas.

Eesti Lastevanemate Liit on saanud mõned väga tõsised pöördumised seoses uue perekonnaseadusega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Alaealine on kohe saamas emaks ning perekond on ühiselt otsustanud, et nad soovivad lapse jätta vanavanemate eestkostele. Aga ametnikud ei tea täpselt, kuidas seda vormistada ja perekond on huvitatud, et see laps vahepeal ei satuks lastekodusse," tõi näite lastevanemate liidu juhatuse liige Liisa-Ly Pakosta.

Pakosta nimetas teise probleemina eakate inimeste muret selle kohta, miks seadus neil vahet teeb - nimelt näeb perekonnaseadus ette kaks põlve ettepoole ja kaks põlve tahapoole ulatuvat ülalpidamiskohustust, mis tähendab näiteks, et kui eakas inimene vajab hooldekodu kohta, tuleb see lastel ja lastelastel kinni maksta.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad