Raamatupidajate lemmikud juunis: maksud ja euro

Raamatupidaja.ee lugejad lugesid juunis erilise isuga maksuteemasid ning euro üleminekule valmistumist puudutavaid lugusid.

Juuni 10 loetumat uudist, pealkirjal klikkides avaneb uudis.

- Töötamine Soomes: kuhu maksta maksud? - autor tutvustab üldiseid maksustamise põhimõtteid juhul kui Eesti elanik, kelle tööandja on Eesti residendist äriühing, täidab oma tööülesandeid Soomes.

- Käendusest võlgnevuseni on vaid üks samm - mõneaastataguse laenubuumi ajal on paljud inimesed käendanud enda lähedaste ja sõprade laenukohustusi. Seda tehti pahatihti mõtlematult ja sisuliselt aru andmata, et enda kanda võeti tegelikult võlakohustus.

- Käibemaks: Riigikohus  tegi maksumaksja jaoks positiivse lahendi - Riigikohus tegi 16. juunil maksumaksjate jaoks positiivse otsuse käibemaksuarvestust puudutavas haldusasjas, mis näitab, et kui maksuhaldur tõlgendab käibemaksuseaduse sätteid vaid sõna-sõnalt, mitte aga majandusliku sisu alusel, siis võib maksumaksja loota edu Riigikohtus.

- Tagasiostukohustusest liisingusuhetes - mida tähendab tagasiostukohustus liisingsuhetes?

- Osaline tööaeg soodsamaks - Kadri Simson kommenteerib Valitsuse ettepanekut maksta alates 1. juulist maksta sotsiaalmaksu vähemalt 6 kuud töötu olnud inimese palkamisel madalapalgalisele tööle temale tegelikult makstud tasult.

- Juhend: kuidas maksustatakse ostu-müügitehinguid - Maksu- ja tolliamet on koostanud juhendi, mis annab ülevaate, mida tuleb arvesse võtta kauba või teenuse soetamisel või müümisel ning millistel juhtudel on käibemaksu mahaarvamine põhjendatud ja millistel juhtudel mitte.

- Uued reeglid kõikidele Eesti veebilehtedele - uue .ee domeeninimede reeglistikuga kaovad mitmed praegused piirangud ning olemasolevad domeenid tuleb ümber registreerida.

- RP: negatiivne omakapital – mida ette võtta? - Äriseadustiku järgi ei ole kahjumlik äritegevus omakapitali arvel lubatud. Netovara taastamisega on aga üha enam ettevõtjaid raskustes. Netovara suurendamiseks on mitmeid võimalusi, näiteks vähendada kapitali lihtsustatud korras või kapitaliseerida osanike või aktsionäride antud laenud.

- Prioriteedid, prioriteedid... - hoolimata kogunenud tarkusest tuleb ikka ette inimesi ja töökohti, kus prioriteetide seadmine on raskendatud ning tööaeg saab otsa tunduvalt kiiremini kui selleks ajaks planeeritud tegevused. Mida teha?

- Eesti jääb maksudest ilma! - Eestis on tuhandeid töötajaid, kelle peamine tegevus seisneb erinevate teenuste osutamises Soomes. Enamik neist on tihedalt Eestiga seotud, siin on nende kodud ja pered. Töötajate tulumaks makstakse enamasti Soome (Soomes viibitud aja või renditöötaja erisätete tõttu) ning sotsiaalmaks Eestisse.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad