Kas aasta-aruande esitamise tähtaega saab pikendada?

Mis tingimustel saab pikendada ettevõtte majandusaasta-aruande esitamise tähtaega?

Küsimus: asutasin ettevõtte juulis 2009. Tegevust eelmine aasta suurt ei olnud veel, pigem alles asjaajamise kulud. Aastaaruannet võib ju esitada ka 18 kuu järgi, et kui esitaks alles järgmine aasta siis 25, juuli.2009 - 31.12.2010. Kas ma pean selleks avalduse tegema kuhugi või mis? Et kui lihtsalt praegu ei esita, võib ju juhtuda, et trahvi saan?

Vastus: Raamatupidamise seaduse § 13 lg 2 kohaselt võib raamatupidamiskohustuslase asutamisel, lõpetamisel, majandusaasta alguskuupäeva muutmisel või muul seadusega ettenähtud juhul majandusaasta olla lühem või pikem kui 12 kuud, kuid ei tohi ületada 18 kuud. Aruande esitamisel sellise lühema või pikema majandusaasta kohta mingeid avaldusi ega teavitusi tegema ei pea ning mingeid sanktsioone ei rakendata. NB! äriühingu asutamisel tuleb esimese majandusaasta alguseks lugeda registrikande tegemise kuupäeva, mitte asutamisotsuse või reaalse majandustegevuse alguse vms kuupäeva.

Äripäeva Käsiraamatute foorumis vastas küsimusele audiitorfirma BDO Eesti AS.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad