Ekspert: arvutiga saab eurot vastu võtta ajutiselt

Majandustarkvara tootja SAP AG Eesti esinduse juhi Tiit Partsi sõnul saab 1. juulist nõutavat eurodes ja kroonides paralleelselt hindade märkimist lahendada lühiajaliselt kalkulaatori ja printeriga, reaalselt peaks jaefirma majandustarkvara arveldus aga olema juba euro tulekuks ümber seadistanud.

Tiit Partsi sõnul on euro tulekuks kõige paremini valmis rahvusvahelised firmad, mis korporatsiooni tasemel arveldavad niikuinii valuutas ning mille strateegiline IT-võimekus on kõrge. “Kuigi praegu saaks hakkama ka nö printeri ja kalkulaatoriga, siis suures plaanis tuleb majandustarkvara ikkagi lähema poole aasta jooksul ümber seadistada ning varem alustades on töö odavam ja ka tulemus kindlam,” ütles Parts.

“Kui kaasaegset ja suhteliselt standardset majandustarkvara kasutav ettevõte peaks praegu avastama, et pole 1. juuli seadusemuudatusega piisavalt tegelenud, siis pole eesootav töö tegelikult väga keeruline ning pühendumusega saab IT-süsteemi kohandatud kasvõi paari päevaga,” lisas Parts.

Tarkvaraeksperdi sõnul on eurokonversiooniga kõige rohkem probleeme nendel firmadel, mille tarkvara on oma suva järgi loonud ja seadistanud IT-mees, kes on tänaseks silmapiirilt kadunud. “Reeglina pole ka süsteemi seadistusi ja ülesehitust dokumenteeritud ja aastaid hiljem järje ajamine on suur töö. Eestis on sellist tarkvara kasutavaid firmasid praegu omajagu,” nentis Parts.

Samas puudutab IT-süsteemi põhjalik ümberseadistamine pigem suuremaid ettevõtteid – väikestel firmadel, mis seni ajasid läbi elementaarse tarkvaraga, on ka eurodes arveldamisele üleminek võrdlemisi lihtne.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad