Euroopa maksud elasid masu üle erinevalt

Täna avaldatud Eurostati raportist maksustamise trendidest Euroopa Liidus võib muuhulgas lugeda, kuidas ülemaailmne finantskriis Euroopa maksupoliitikat mõjutas.

Analüüsides trende 2008. aastal ning 2009. aasta alguses, nendib raport, et maksumeetmed on riigiti väga erinevad. Enamikel juhtudel on tegemist erinevate maksukärbetega, kuid mõnedes riikides on tulnud pingelise eelarveseisu tõttu ka maksude tõstmise teed minna.

Suurematest trendidest on üsna sageli majapidamiste ostujõu toetamiseks kärbitud üksikisiku tulumaksu. Seda mitte tingimata läbi maksumäärade vähendamise, vaid pigem läbi erinevate soodustuste, millest said tuge eelkõige madalama sissetulekuga majapidamised. Neis riikides, kus maksumäär tõusis, puudutas see elanikkonna jõukamat osa, nendib raport. Mõnes riigis – nagu Eestis – jäeti ära kavandatud maksukärped.

Käibemaksumäärasid Suurbritannia erandiga üldiselt tarbimise ergutamiseks ei vähendatud. Selle asemel hoopis tõsteti käibemaksu reas riikides nagu Iirimaa, Ungari ja Balti riigid - ning kärbiti või kaotati erandeid. Paljudes riikides tõsteti aktsiise – Soomes näiteks tõusis alkoholi- ja tubakaaktsiis10%.

Harvad olid ka juhud, kus kärbiti ettevõtte tulumaksu – näiteks tegi seda Rootsi. Tõenäoliselt seetõttu, et taoline meede lühemas perspektiivis kahjumis firmasid ei aita, nendib raport. Mitmes riigis tehti ajutisi maksusoodustusi investeeringutele, et ärgitada firmasid investeerima just majanduse madalseisus.

Kütuseaktsiise üldiselt ei kärbitud. Väga erinevaid meetmeid kasutati erinevate sektorite toetuseks – mitmes riigis üritati nii näiteks ehitussektori langust pidurdada, Maltal ja Küprosel õgvendati turismisektori maksukoormat.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad