Anna teada: mida peaks e-aruandluse süsteemis muutma?

E-aruandluse süsteemi ootab ees uuenduskuur ning Registrite ja Infosüsteemide Keskus palub ettevõtjatelt ja raamatupidajatelt tagasisidet elektroonilise majandusaasta aruande vormide ja ka süsteemi enda kohta.

Registrite ja Infosüsteemide Keskus on pannud üles küsimustiku, millega soovitakse saada tagasisidet nii elektroonilise majandusaasta aruande vormide kui ka süsteemi enda kohta.

Alates 2010.a juulist alustab majandusaasta aruande taksonoomia töörühm elektroonilise majandusaasta aruande taksonoomia järgmise versiooni ettevalmistamist ning seoses sellega ootab RIK täiendavaid mõtteid, mis võiks olla praeguses aruandlussüsteemis paremini.

Süsteemis tehtavate muudatuste jõustumise hetkeks on kavandatud 01. jaanuar 2011, mistõttu oodatakse arvamusi ja ettepanekuid hiljemalt 01.augustiks 2010.

Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna
peaspetsialist Marika Taal ütles raamatupidaja.ee-le, et Registrite ja Infosüsteemide Keskuse kasutajatoe hinnangul on umbes 50% kasutajatelt seni tulnud küsimustest esitatud aruandluskeskkonna kasutuse kohta, teine 50% raamatupidamislike teemade kohta.

"Rahandusministeeriumile on laekunud teave mõnede vormide osas, mis on tekitanud täitjatele raskusi, seetõttu vaadatakse need kindlasti üle hilissuvel, mil viiakse läbi ka suurem analüüs laekunud aruannete kohta. Eesmärk on lihtsustada aruandluskeskkonna kasutust, kui ka võimaldada vorme, mis sobivad kõigile kasutajatele," ütles Taal rõhutades, et iga tagasiside ja ettepanek on väga oodatud.

Küsimustiku leiab SIIT .

Hea raamatupidaja.ee lugeja!

Kutsume Sind üles oma kogemusi, mõtteid ja ettepanekuid jagama ka siin kommentaariumis!

Raamatupidaja.ee teeb kommenteerijate mõttevahetusest kokkuvõtte ning edastab selle rahandusministeeriumile.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Uudised

Tööriistad