ÄP Käsiraamatute foorum: pühad ja puhkus

Küsimus: Kui töötaja on tööl 22.06.2010, siis on tema tööpäev 3 tundi lühem (TLS§53). Aga kui töötaja töövahetus algab 21.06.2010 ja lõpeb 22.06.2010 - kas ka siis on antud töövahetus 3 tundi lühem?

Vastus: Jah, on küll.

Küsimus: Töötaja tuli sõjaväest tagasi ja kirjutas töölepingu ülesütlemise avalduse. Kuidas arvestada talle puhkusekompensatsiooni? Kas see aeg, mil ta viibis ajateenistuses, läheb puhkuse arvestamisel arvesse, tööleping oli ju peatatud?

Vastus: Vastavalt TLS § 68 lg. 2 ei arvata ajateenistuses viibimise aega põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka.

Vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad