90% töötajatest saab ausat palka

Maksu- ja Tolliameti hinnangul saab üle 90% inimestest legaalset töötasu. Sama kinnitavad ka Konjuktuuriinstituudi andmed, mille järgi saab ümbrikupalka 9% töötajatest.

"Valdav osa maksumaksjatest on ausad ja täidab korrektselt oma kohustusi, mida näitab ka ameti riskianalüüs," ütles MTA kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe.

Hinnanguliselt saab regulaarselt ümbrikupalka 6% tööl käivatest inimestest. Siia lisanduvad veel need, kes saavad palka juhutööde eest, kuid nende osakaal ei ületa 4-5%.

Kuigi ümbrikupalga saajate osakaal on vähenenud, pöörab Maksu- ja Tolliamet sellele jätkuvalt tähelepanu. Tänavu viie kuuga alustas maksuhaldur 130 ning lõpetas 246 ümbrikupalga juhtumi kontrolli, mille tulemusel esitati parandusdeklaratsioone ja määrati täiendavaid makse 28,5 miljonit krooni.

Lõpetatud ümbrikupalga kontrollidest tuvastati rikkumisi keskmiselt 72% juhtudest. Vihjeid ümbrikupalga maksmise kohta on ametile laekunud 462.

Eesti Töötukassas arvel olevaid inimesi on tänavu töötamas avastatud 31 korral.

Suvekuudel on maksuhalduri suurendatud tähelepanu all majutusteenuseid pakkuvad ettevõtted, kohvikud ja meelelahutusüritused.

Juriidilist isikut saab ümbrikupalga maksmise eest karistada kuni 200 000 kroonise rahatrahviga ning füüsilist isikut kuni 18 000 kroonise rahatrahviga.

Vihjeid ümbrikupalga maksmise kohta ootab Maksu- ja Tolliamet e-posti aadressil vihje@emta.ee või telefonil 800 4444.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad