Eesti eurohanke võitsid SAP ja Siemens

Rahandusministeeriumi tehnilise eurole ülemineku hanke võitsid maailma suurim majandustarkvara pakkuja SAP AG ning tehnoloogiatootja Siemens, kes käivitasid eurokonversiooni esimese faasi, teatas tarkvaratootja.

Rahandusministeeriumi juhtav riigi raamatupidamis- ja muu tarkvara eurole üleminekuks seadistamine koosneb kolmest etapist, millest esimesega alustasid SAP ja Siemens värskelt juunis.

Poolteist kuud kestev ettevalmistav etapp hõlmab olemasoleva olukorra kaardistamist enam kui sajas riigiüksuses. Eelmise nädala lõpus rahandusministeeriumi esindajatega kohtunud SAP konsultantidest, IT-arhitektidest ja –programmeerijatest koosneva töörühma juht taanlane Omar Dimer kinnitas, et Eesti lähtepositsioon on hea ning tööga alustati piisavalt vara.

Kohalikku SAP esindust juhtiva Tiit Partsi sõnul tegeleb praegu Eesti riigi raamatupidamise ja infosüsteemide kaardistamisega rahvusvaheline töögrupp, mis koosneb kümnest peamiselt saksa päritolu tippspetsialistist.

Tehnilise eurole ülemineku järgmistes faasides analüüsivad SAP ja Siemens kogutud andmeid ning kirjutavad vastavad programmid. Sügisel viiakse läbi rida testkonverteerimisi, mis peavad jaanuaris tagama tehnilise valmisoleku euro kasutuselevõtuks.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad