Sigaretid pääsevad müügimaksust

Tallinna linnavalitsus pidi nõustuma rahandusminister Jürgen Ligiga, et sigarettidele ei saa müügimaksu rakendada, kuna see ei ole kooskõlas Euroopa Nõukogu direktiiviga aktsiisikaupade maksustamise kohta.

Just sellise sisuga kirja saatis Tallinna Linnavalitsus täna Kaubandus-Tööstuskojale, Maksumaksjate Liidule ja Tubakatootjate Eesti Assotsiatsioonile.

"Täna Tallinna Linnavalitsusest saadud selgituse kohaselt ei ole sigarettide müük müügimaksu objektiks, seda lähtuvalt aktsiisiseadusest, mis on käsitletav kohalike maksude seaduse mõistes eriseadusena maksuobjekti määratlemises osas," teatas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poliitikakujundamise- ja õigusosakonna juhataja Mait Palts.

"Tuginedes rahandusministeeriumi tolli- ja aktsiisipoliitika osakonna seisukohale oleme eelnevalt väljendanud seisukohta, et sigarettide müüki tuleks käsitleda müügimaksu objektina. Tuginedes rahandusministri kirjale tuleb aga asuda seisukohale, et sigarettide müük ei ole müügimaksu objekt," nendib kirjas Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

Jutt käib rahandusministri poolt 19. mail Eesti Kaubandus-Tööstuskojale saadetud kirjast, milles ministeerium leidis, et Tallinnas kehtestatav müügimaks ei ole kooskõlas aktsiisi direktiivi erieesmärgi nõudega täiendavalt kehtestatavale kaudsele maksule. Samuti märkis rahandusministeerium, et Tallinnas kehtestatav müügimaks ei ole kooskõlas ka aktsiisi maksubaasi määramise reeglitega sigarettidele.

"Kuna Tallinna linna tänase seisukoha järgi ei ole sigarettide müük müügimaksu objektiks lähtuvalt alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadusest, mis on käsitletav kohalike maksude seaduse mõistes eriseadusena maksuobjekti määratlemise osas, on sellest võimalik analoogiat rakendades järeldada, et kõiki aktsiisikaupu, mille maksustamine lähtub aktsiisiseadusest ehk eriseadusest, tuleks käsitleda sarnaselt," lisas Palts.

Loe Tallinna LInnavalitsuse kirja 11. juunist

Loe rahandusministeeriumi kirja 19. maist

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad