Vanemahüvitise ülempiir langeb järgmisel aastal 33 750 kroonini

Valitsus kinnitas täna järgmise aasta vanemahüvitise ülempiiriks 33 750 krooni, mis on  4,4% väiksem selleks aastaks kinnitatud vanemahüvitise ülemmäärast.

Vabariigi Valitsus kiitis heaks määruse eelnõu, millega kinnitatakse keskmise sotsiaalmaksuga maksustatava ühe kalendrikuu tulu suurus 2011. aastaks 11 250 krooni, mis tähendab, et järgmisel aastal väheneb vanemahüvitise ülempiir 1566 krooni.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul peegeldab ülempiiri langus nii muutust töötasudes kui vanemahüvitise süsteemi paindlikkust.

„Kui majandusel läheb hästi ja inimeste palk suureneb, tõuseb ka vanemahüvitise lagi, kui palgad vähenevad, langeb ka ülempiir. Ikka tasub meenutada ka vanemahüvitise eesmärki, milleks on kompenseerida lapsega koju jäävale vanemale saamata jääv töötasu. Sellise kindluse loomine on suurendanud Eestis viimase viie aastaga sündivust ligikaudu 25 protsenti,“ ütles minister.

Vanemahüvitist saab maksimaalses määras 1. juuni seisuga vaid 4,2 protsenti hüvitise saajatest. Valdavalt - 63,8 protsenti hüvitise saajatest - saavad lapsevanemad hüvitist oma varasema palga suuruses. 16,5 protsendil hüvitise saajatel sissetulek puudus ja 15,5 protsendil oli see enne vanemahüvitise saamist väiksem kui alampalk või sellega võrdne. Seega saab oma varasemast sissetulekust rohkem hüvitist umbes kolmandik hüvitise saajatest.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad