Vanemahüvitise ülempiir langeb järgmisel aastal 33 750 kroonini

Valitsus kinnitas täna järgmise aasta vanemahüvitise ülempiiriks 33 750 krooni, mis on  4,4% väiksem selleks aastaks kinnitatud vanemahüvitise ülemmäärast.

Vabariigi Valitsus kiitis heaks määruse eelnõu, millega kinnitatakse keskmise sotsiaalmaksuga maksustatava ühe kalendrikuu tulu suurus 2011. aastaks 11 250 krooni, mis tähendab, et järgmisel aastal väheneb vanemahüvitise ülempiir 1566 krooni.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul peegeldab ülempiiri langus nii muutust töötasudes kui vanemahüvitise süsteemi paindlikkust.

„Kui majandusel läheb hästi ja inimeste palk suureneb, tõuseb ka vanemahüvitise lagi, kui palgad vähenevad, langeb ka ülempiir. Ikka tasub meenutada ka vanemahüvitise eesmärki, milleks on kompenseerida lapsega koju jäävale vanemale saamata jääv töötasu. Sellise kindluse loomine on suurendanud Eestis viimase viie aastaga sündivust ligikaudu 25 protsenti,“ ütles minister.

Vanemahüvitist saab maksimaalses määras 1. juuni seisuga vaid 4,2 protsenti hüvitise saajatest. Valdavalt - 63,8 protsenti hüvitise saajatest - saavad lapsevanemad hüvitist oma varasema palga suuruses. 16,5 protsendil hüvitise saajatel sissetulek puudus ja 15,5 protsendil oli see enne vanemahüvitise saamist väiksem kui alampalk või sellega võrdne. Seega saab oma varasemast sissetulekust rohkem hüvitist umbes kolmandik hüvitise saajatest.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

31. august 2018

Uudised

Tööriistad