Vanemahüvitise ülempiir langeb järgmisel aastal 33 750 kroonini

Valitsus kinnitas täna järgmise aasta vanemahüvitise ülempiiriks 33 750 krooni, mis on  4,4% väiksem selleks aastaks kinnitatud vanemahüvitise ülemmäärast.

Vabariigi Valitsus kiitis heaks määruse eelnõu, millega kinnitatakse keskmise sotsiaalmaksuga maksustatava ühe kalendrikuu tulu suurus 2011. aastaks 11 250 krooni, mis tähendab, et järgmisel aastal väheneb vanemahüvitise ülempiir 1566 krooni.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul peegeldab ülempiiri langus nii muutust töötasudes kui vanemahüvitise süsteemi paindlikkust.

„Kui majandusel läheb hästi ja inimeste palk suureneb, tõuseb ka vanemahüvitise lagi, kui palgad vähenevad, langeb ka ülempiir. Ikka tasub meenutada ka vanemahüvitise eesmärki, milleks on kompenseerida lapsega koju jäävale vanemale saamata jääv töötasu. Sellise kindluse loomine on suurendanud Eestis viimase viie aastaga sündivust ligikaudu 25 protsenti,“ ütles minister.

Vanemahüvitist saab maksimaalses määras 1. juuni seisuga vaid 4,2 protsenti hüvitise saajatest. Valdavalt - 63,8 protsenti hüvitise saajatest - saavad lapsevanemad hüvitist oma varasema palga suuruses. 16,5 protsendil hüvitise saajatel sissetulek puudus ja 15,5 protsendil oli see enne vanemahüvitise saamist väiksem kui alampalk või sellega võrdne. Seega saab oma varasemast sissetulekust rohkem hüvitist umbes kolmandik hüvitise saajatest.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad