KUIDAS valmistuda euro-päevaks?

Eurokarusell käib juba täie hooga ning paljudel ettevõtjatel on tekkinud küsimusi, kuidas euroks ettevalmistustega alustada.

Angela Mihklimäe, Äripäeva infosüsteemide arendusjuht
Meie viisime ennast kõigepealt kurssi seadustega. Panime paika ettevõttele tähtsad kriteeriumid ehk siis selle, mida peame meie seadustest tulenevalt enda ettevõttes tegema.

Need kriteeriumid panime paika ja siis hakkasime kaardistama tarkvarasid ja infosüsteeme. See töö on nüüd tehtud. Järgmisena seisab ees juba detailsemalt iga asi kaardistada, sest vahel on mõnes kohas mõistlik teha lausa tarkvarauuendus. Näiteks raamatupidamisprogrammi puhul tuleks võib-olla nüüd teha uuendus, muidu me seda teinud ei oleks.

Paljud asjad on veel selgusetud, näiteks maksuametis aruannete esitamisel käis ju täiskroonideks ümardamine. Aga kuidas nüüd eurode puhul käib?

Andres Peets, meelelahutusärimees
Oleme loomulikult alustanud ettevalmistustega. Oleme erinevaid saite jälginud ja end kurssi viinud.

Pingelisemaks muudab see töö kindlasti, hindade puhul, sest paralleelselt kahe nädala jooksul käibivad nii euro kui ka kroon. Aga kassasüsteemid ja operatsioonisüsteemid saab seadistada nii, et nad arvutavad ja väljastavad hindu kahes rahas.

Me peame vaatama hindade ümardamise üle, sest mõned hinnad jäävad komakohtadega, mida pole võimalik kliendile esitada. Kuid kliendile see hinnamuutus ei tohiks tajutav olla, sest need ümardused on vaid sentides. Kui keegi võiks kahtlustada seda, et meie kui kaupmehed ja müüjad tahame hindu krõbedamaks panna, siis nii naiivset soovi ja eesmärki meil pole kunagi olnud. Meie valdkonnas piisab kahest sellisest veast või halvast signaalist turul ja see võib ärile halvasti mõjuda.

Pikemalt loe tänasest Äripäevast või SIIT!
Sisenemiseks vajaliku päevapileti saad osta SIIN!

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad