LUGEJA HÄÄL: eestlase kuvand vajab kohendamist

Eesti inimesed peaksid harima ennast ka välismaal, et pärast õpinguid ka reaalsetes situatsioonides hakkama saada ning aidata purustada Lääne-Euroopas kujunenud kuvandit eestlastest kui korruptantidest, arvab raamatupidaja.ee lugeja Robert.

Robert toob sissejuhatuseks näite, et arstiteadust studeerinud inimesed on aina enam teadlikud kahjulikest eluviisidest, näiteks suitsetamisest, joomisest, uimastitest, ning mida enam nad ennast harivad, seda enam kohendavad ka oma käitumist.

"Samas Eesti Vabariigis majandusharidust saanud isikud teevad aina enam ning enam kas lapsiku, kuritegeliku või alatu maiguga valikud, mis ei jää märkamata," nendib Robert ja märgib, et lõpuks tuleb see kõik neile endile ju ringiga tagasi.

"Majandusharidusega inimeste madal käitumine ning halvad harjumused annavad ennast tunda eeskujuna, kuidas pea kõik ühiskonnakihid, kaasaarvatud haritlased, arstid, õpetajad ennast "finantsasjades" ülal peavad. Kõik peegeldub ühiskonnas edasi, sest siiralt sõltumatut mõtlemist on väga vähe - ikka käitutakse nõnda nagu naabrid, isegi kui ollakse nö intellektuaal - ikka räägitakse teisi taga, irvitatakse, juuakse ennast purju ning nõnda edasi," kirjutab ta.

"Isiklikult soovitaks harida ennast välismaal ning sel viisil suurendada oma teadlikkust ja vastupidavust reaalses elus, sest siis puutub noor inimene kokku suurte eelarvamustega, mida East-Europe'st ehk Eestist pärit inimene peab ületama. Suheldes välismaalastega areneb uhkus, ausus ning siiras rõõm põhimõtekindluse üle, sest tahetakse maailmale tõestada vastupidist tekkinud kuvandist," arvab Robert.

Eesti jaoks on suur probleem Roberti hinnangul see, et isegi kõige heatahtlikumad Lääne-Euroopa inimesed vaatavad eestlasele kui korruptiivsest varaste, narkoärikate ning veriste vennatapu sõdade riigist tulnud inimesele.

"Ainult pikaajaliselt tulemusi tootes usaldusväärse eraisiku või ettevõtjana on võimalik ka kõige teravamaid eelarvamusi muuta ja murda. Aga praegu ostatekse enamasti parem prahti kohaliku käest kui väärt kaupa eestlase käest ja oma osa on selles eestlaste kui madala kõlbelise kvaliteediga inimeste kuulsusel. Seda elukvaliteeti tuleb tervikuna hakkata tõstma. Ennast ületades. Siis tulevad ka kõik muud hüved," kirjutab Robert.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad