Kaupmeeste Liit: müügimaks tuleb tühistada!

Eesti Kaupmeeste Liit toetab Riigikogu rahanduskomisjoni otsust algatada kohalike maksude seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega tühistatakse müügimaks ja paadimaks.

"Liit on selleks ettepaneku teinud mitmes oma pöördumises ja leiab, et see on parim lahendus. Seda eriti olukorras, kus Tallinna linn ei ole teinud vastavat majanduslikku analüüsi ega arvestanud antud maksu kehtestamisega kaasnevaid mõjusid ettevõtluskeskkonnale kui tervikule ega ka tarbijaile," märkis liidu tegevdirektor Marika Merilai.

Liit selgitas, et kaasaja kaubandus-, toitlustus- ja teenindussektori äriühingud ei piirdu ühetegevuskohaga, vaid tegevus toimub erinevates Eesti piirkondades, olles ühtses IT süsteemis ja omades ühtset aruandlust. Ühes suures omavalitsuses maksimummääraga müügimaksu kehtestamine on aga ettevõtetele suureks lisakoormuseks. Samuti võib see liidu hinnangul lainena kaasa tuua kümnete erinevate müügimaksu määrade ja metoodikate tekkimise erinevates kohalikes omavalitsustes.

"Müügitulu vähenemise tingimustes on ettevõtjad oluliselt kulusid kärpinud, kuid müügimaks toob endaga kaasa maksu haldamisega seotud lisakulud. Kaupmehed on selle aasta alguses jätkuvalt vähendanud oma kulusid 6%, sealhulgas tööjõukulusid 16%. Samas suur tööjõukulude kärpimine  ei ole aidanud kahjumit vähendada," nenditakse Kaupmeeste Liidu teates.

Statistikaameti andmetel on selle aasta I kvartali jaekaubanduse kasuminäitajad jätkuvalt miinusmärgiga. Jaekaubanduse kahjum ulatus 211 miljoni kroonini, mis moodustas -1% kogu  müügitulust. Ka 2009. aasta viimane kvartal lõppes 176 miljonilise kahjumiga. Sellest võib järeldada, et müügimaksu arvestamise ja maksmise eesmärgil jääb ettevõtjail üle kas viia sisse korrektiive kaupade hindades või suurendada kahjumit, seades ohtu ettevõtete jätkusuutlikkuse ja töökohtade säilimise, märgivad kaupmehed.

Taust

Eesti Kaupmeeste Liit on 1996. aastal loodud jae- ja hulgikaubandusettevõtete ühendus, mis esindab ja kaitseb liidu liikmete huve seadusloome protsessis, ettevõtluse arendamisel ja hea kaubandustava põhimõtete süvendamisel.
Liitu kuuluvad jaeettevõtted hõlmavad 70% toidu- ja esmatarbekaupade turust.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

Uudised

Tööriistad