Maksuvõlglasi jääb järjest vähemaks

Maksu- ja Tolliameti andmeil oli juuni alguse seisuga 99 000 maksuvõlglast. Jaanuari alguses oli võlglasi ligi 137 000 ja möödunud kuul veel üle 109 000.

“Poole aastaga on riigile võlgu olevate maksumaksjate hulk vähenenud 38 000 võrra. See tähendab, et maksukuulekus on kasvamas ja riigikassasse enama raha laekumine võimaldab avalikke teenuseid rohkem ja paremini pakkuda,” ütles MTA peadirektori asetäitja Dmitri Jegorov.

Võlglastest enamik ehk 78 300 on füüsilised isikud. Jätkuvalt on kõige enam võlglasi – 48 400, kelle võlasumma jääb alla 1000 krooni. Neid võlglasi, kelle võlasumma ulatub üle miljoni, on 1100.

Võrreldes maiga on vähenenud ka maksuvõla kogusumma. Kui kuu aega tagasi oli põhivõlg 6,29 miljardit, siis praegu 6,15 miljardit krooni.

“Möödunud aasta lõpukuudest alates on võlg püsinud üsna samal tasemel, seega võib öelda, et võla kasv on pidurdunud ja olukord stabiliseerunud,” sõnas Jegorov.

Juuni alguse seisuga on ajatatud 5249 isiku maksuvõlg summas 553 miljonit krooni.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad