Raamatupidajate lemmikud mais: TOP 10

Raamatupidaja.ee maikuus ilmunud  lugude TOP 10 korduvad märksõnad on raamatupidamisteenused, e-aruandlus ning Tallinna kohalikud maksud.

1. Kui palju maksab raamatupidamisteenus?
BDO Eesti juhtiv partner ja tegevjuht Sulev Luiga jagab maikuu kõige populaarsemas loos häid soovitusi, kuidas „õige” hinnaga teenust ära tunda ja ülemaksmist vältida. Pole ju harvad need juhud, kui sobivat raamatupidamisteenust otsiv ettevõtja saab täpselt ühesuguste hinnapäringute peale erinevatest raamatupidamisfirmadest pakkumised, mille hinnatase erineb kordades.

2.  Müügimaksu eest võib pageda teise linna
 "Müügimaks teeb muret? Registreeri oma tegevuskoht heade mõtete linna!" Sellise sõnumi läkitas maikuu neljandal nädalal Eesti Maksumaksjate Liit kutsudes ettevõtjaid üles müügimaksu eest Tartusse pagema. Idee selleks tuli ettevõtjatelt endilt.

3.  Online-Intervjuu: kuidas maksta dividende?
31. mail istusid raamatupidaja.ee Kuumal Toolil advokaadibüroo Hedman Partners tegevjuht Merlin Salvik ja advokaat Tarmo End ning vastasid küsimustele, mis puudutavad dividendide maksmist ning maksustamist.

4Raamatupidamisteenus: kui klient ütleb hinna
Mis oleks, kui laseks kliendil ise otsustada, mida ta on nõus toote või teenuse eest maksma? Mis siis juhtub ja kas see ka toimib? Seda, kuidas selline lähenemine toimib raamatupidamisteenuste maailmas, valgustas audiitor- ja konsultatsiooni firma BDO Eesti juhtiv partner ja tegevjuht Sulev Luiga.

5. Aktsionäride skeemitamise JOKK-päevad on möödas
SORAINENI advokaadid Kadri Kallas ja Anne Adamson kirjutavad õigusblogis lahti Riigikohtu otsuse, mis kärbib nende aktsionäride ja ka juhtorgani liikmete tiibu, kes pahatihti äriühingu ja enda rahakoti segi ajavad.  Ehk siis Riigikohtu hiljutise otsuse põhjal ei piirdu piiratud vastutusega äriühingute puhul aktsiatega manipuleeriva aktsionäri vastutus vaid sissemakse väärtusega.

6.  Kuidas valida raamatupidajat?
Hea raamatupidaja on igale ettevõttele tõeline õnnistus. Rödl & Partner juhatuse liige Reidi Strandberg on seisukohal, et raamatupidamisteenuste osutajaid tuleks hakata atesteerima, sest praegusel ajal võib kergesti juhtuda, et teenuse otsija satub parimat hinda valides raamatupidaja peale, kes küll liidab, lahutab ja korrutab, aga ei jaga.
Seda enam, et raamatupidamisteenuste hinna teema pigistab teenuse osutajaid järjest tugevamini.

7.  Kuidas raha aastaaruandes voogama saada?
Majandusaasta aruannete juures valmistab koostajatele sageli enim peavalu rahavoogude aruande kokkusaamine - olgugi, et kõik numbrid on justkui mitu korda üle kontrollitud, ei taha aruanne ikkagi klappima minna. Ernst & Young Baltics ASi audiitor Eneken Napa osutab tüüpilisematele vigadele, mis raha voogamisele komistuskiviks saavad.

8.  Ajutine töötasude vähendamine
Tööandjal on teatavasti võimalik vähendada töötaja töötasu kuni kolmeks kuuks kaheteistkuulise ajavahemiku jooksul. Pärast töötasu vähendamise perioodi võib tekkida aga  uus küsimus – mida teha, kui kolme kuu möödudes pole töötajatele ikka täiest mahus töökohustusi pakkuda? Selgitab advokaadibüroo Hedman Partners tegevjuht Merlin Salvik.

9.  Taksonoomia – kas uus sõimusõna raamatupidajate slängis?
Terava sulega maksumaksjate liidu juhatuse esimees Lasse Lehis teeb kokkuvõtte elektroonilise aruandlusele üleminekuraskustest, raamatupidajate reaktsioonidest ning justiitsministeeriumi vastureaktsioonidest saadud kriitikale, mis aruandluskeskkonna kui selline ideena väga heaks kiidab, kuid teostuse poole pealt auklikuks tunnistab.

10.  Intervjuu Taavi Aasaga: paadimaks ehk näidisprotsesse Tallinna moodi
Müügimaksuga käsikäes lonkavat paadimaksu kommenteerides tunnistas Tallinna abilinnapea Taavi Aas raamatupidaja,ee-le, et linnavalitsus ei osanud ette näha, et seaduskuulekad liisingfirmad hakkavad paadimaksumäärust täht-tähelt täitma ning Tallinna paadimaksuarve võib saada ka Viljandi paadimees.
Selle kuu viimasel päeval teatas valitsuskoalitsioon, et soovib mõlema maksu kaotamist alates järgmisest aastast.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad