Tööandjad toetavad müügimaksu kaotamist

Tööandjate keskliit teatas, et tervitab valitsuskoalitsiooni otsust kaotada müügimaks, mille kehtimine Tallinnas tõstab hindu kogu Eestis.

Tööandjad märgivad oma teates, et müügimaksu tasumine on maksumaksjate hulgas põhjustanud palju segadust, näiteks erandite kohaldamiseks peavad siseturule orienteeritud kauplejad lähtuma tollitariifistikust.

Kohalike maksude seadusest müügi- ja paadimaksu kaotamine alates 1. jaanuarist 2011 on tekkinud olukorras keskliidu hinnangul parim lahendus, kuna vastavat kohtulahendit või Euroopa Komisjoni otsust oleks tulnud oodata ilmselt aastaid, maksu varasem tühistamine aga vähendanuks aasta keskel kohaliku omavalitsuse tulu, mis tuleks kompenseerida riigikassast.

Keskliit tunnustab kohalike omavalitsuste õigust oma toimimiseks kehtestada kohalikke makse, kuid Tallinna-suuruse linna puhul väljub müügimaksu mõju ühe omavalitsuse piirest, puudutades suurt hulka terve riigi kodanikke. Kohalike omavalitsuste puhul tuleks välistada selliste koormiste kehtestamine, mis kahjustavad riigi rahanduspoliitikat ja üldist majanduskeskkonda.

Kriisi tingimustes on riik füüsiliste isikute tulumaksu arvelt omavalitsuste tulubaasi vähendanud, mis sunnib omavalitsusi oma kulutusi piirama. Kokkuhoiu asemel on Tallinn keskendunud aga uute maksutulude hankimisele, et samal ajal jätkata nt kulukate meediaprojektidega, märgivad tööandjad.

Tööandjate keskliit teeb Vabariigi Valitsusele ühtlasi ettepaneku algatada kiiremas korras haldusreform, kus tulenevalt paljudes omavalitsustes ilmnenud kriisiilmingutest määratletakse kohalike omavalitsuste uus haldusjaotus, juhtimistasandid- ja põhimõtted, kohustused kohalike teenuste osutamiseks ja tuluallikad.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad