ÄP Käsiraamatute foorum: lapsehoolduspuhkus ja tööleping

Küsimus: Seoses lapsehoolduspuhkuse lõpetamisega palusin võimaldada mulle töö. Vastuseks sain järgmist: Seoses töömahu vähenemisega meil ei ole võimalik pakkuda teile tunde. Minu töökogemus selles firmas on 9 aastat, pikaajaline tööleping. Mis õigused mul on?

Vastus: Üldine põhimõte on, et tööandja peab lapsehoolduspuhkusel viibiva töötaja ametikoha säilitama ja lapsehoolduspuhkuselt naasjal on õigus asuda oma endisele ametikohale. Te ei pea omal soovil töölepingut üles ütlema ja Teil on õigus nõuda oma endist tööd tagasi. Kui tööandjal ei ole Teile pakkuda tagasi Teie endist tööd ega ka muud tööd, siis on tööandja kohustatud Teie ametikoha koondama ja Teiega töölepingu koondamise tõttu üles ütlema. Ülesütlemise eelduseks on see, et ühtegi sarnast ametikohta nagu Teie oma tööandja juures ei eksisteeri. Kui aga sarnaseid ametikohti on veel, siis peab tööandja Teid kui alla 3-aastase lapse vanemat teistele töötajatele eelistama ning koondama kellegi teise, kui tal pole võimalik kõigile tööd pakkuda.

Kui aga tööandja peab siiski Teid koondama, on Teil tulenevalt oma tööstaažist õigus 60 kalendripäevasele etteteatamisele. Tööandja võib ka mitte ette teatada, kuid sellisel juhul peaks ta Teile vähem ette teatatud aja rahaliselt hüvitama. Lisaks peab tööandja maksma ka lõpetamise hüvitise, mis vastab Teie ühe kuu keskmisele töötasule.

Kui tööandja Teile tööd ei võimalda, kuid ka Teid ei koonda, võib Teil tekkida ka õigus öelda leping tööandja poolse rikkumise tõttu üles. Sellisel juhul on tööandja kohustatud Teile maksma hüvitisena Teie kolme kuu keskmise töötasu.

Vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad