ÄP Käsiraamatute foorum: lapsehoolduspuhkus ja tööleping

Küsimus: Seoses lapsehoolduspuhkuse lõpetamisega palusin võimaldada mulle töö. Vastuseks sain järgmist: Seoses töömahu vähenemisega meil ei ole võimalik pakkuda teile tunde. Minu töökogemus selles firmas on 9 aastat, pikaajaline tööleping. Mis õigused mul on?

Vastus: Üldine põhimõte on, et tööandja peab lapsehoolduspuhkusel viibiva töötaja ametikoha säilitama ja lapsehoolduspuhkuselt naasjal on õigus asuda oma endisele ametikohale. Te ei pea omal soovil töölepingut üles ütlema ja Teil on õigus nõuda oma endist tööd tagasi. Kui tööandjal ei ole Teile pakkuda tagasi Teie endist tööd ega ka muud tööd, siis on tööandja kohustatud Teie ametikoha koondama ja Teiega töölepingu koondamise tõttu üles ütlema. Ülesütlemise eelduseks on see, et ühtegi sarnast ametikohta nagu Teie oma tööandja juures ei eksisteeri. Kui aga sarnaseid ametikohti on veel, siis peab tööandja Teid kui alla 3-aastase lapse vanemat teistele töötajatele eelistama ning koondama kellegi teise, kui tal pole võimalik kõigile tööd pakkuda.

Kui aga tööandja peab siiski Teid koondama, on Teil tulenevalt oma tööstaažist õigus 60 kalendripäevasele etteteatamisele. Tööandja võib ka mitte ette teatada, kuid sellisel juhul peaks ta Teile vähem ette teatatud aja rahaliselt hüvitama. Lisaks peab tööandja maksma ka lõpetamise hüvitise, mis vastab Teie ühe kuu keskmisele töötasule.

Kui tööandja Teile tööd ei võimalda, kuid ka Teid ei koonda, võib Teil tekkida ka õigus öelda leping tööandja poolse rikkumise tõttu üles. Sellisel juhul on tööandja kohustatud Teile maksma hüvitisena Teie kolme kuu keskmise töötasu.

Vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad