Müügimaks aktsiisikaupadele on vastuolus Euroopa Nõukogu direktiiviga

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda sai täna rahandusministeeriumilt kinnitava kirja, et Tallinnas alates juunikuust kehtestatav müügimaks aktsiisikaupadele on vastuolus Euroopa Nõukogu direktiiviga.

„Euroopa Kohus on kinnitanud, et Euroopa Nõukogu direktiivi alusel võib täiendavat kaudset maksu kohaldada aktsiisikaubale vaid erieesmärgi korral. Kohtuasja kohaselt ei saa täiendava kaudse maksu erieesmärgiks pidada maksutulude suurendamise eesmärki,“ ütles Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poliitikakujundamise- ja õigusosakonna juhataja Mait Palts.

Seetõttu leiab Kaubanduskoda, nagu rahandusministeerium ka kinnitab, et Tallinnas kehtestatav müügimaks ei ole kooskõlas direktiivi artikli 1 lõikes 2 nimetatud erieesmärgi nõudega täiendavalt kehtestatavale kaudsele maksule.

Euroopa Nõukogu direktiivi kohaselt võivad liikmesriigid erieesmärkidel maksustada aktsiisikauba täiendavate kaudsete maksudega, kui kõnealused maksud on kooskõlas aktsiisi või käibemaksu suhtes kohaldatavate ühenduse maksueeskirjadega maksubaasi määramise, maksu arvutamise, sissenõutavuse ja järelevalve kohta, arvestades, et nende eeskirjade alla ei kuulu maksuvabastusi käsitlevad sätted. 

Tallinna Linnavolikogu 17. detsembri 2009. a määruse nr 45 “Müügimaks Tallinnas” § 42 lõike 1 alusel on kauba müügimaksuga maksustatav väärtus kauba müügihind ilma käibemaksuta. Müügimaksu määr on 1% kauba maksustatavast väärtusest. Määrusest ei selgu, et maksul oleks muu eesmärk kui maksutulude suurendamine.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda märkis, et on korduvalt välja toonud müügimaksu kehtestamisega kaasnevaid riske ja selle vastuolu Euroopa Nõukogu direktiiviga ning on jätkuvalt seisukohal, et aktsiisikaupadele ei tohiks alates 1. juunist Tallinnas müügimaksu rakendada.

"Rahandusministeeriumi tänane vastus kinnitab meie seisukohti veelgi ning on tõestuseks müügimaksu kehtestamise õiguslikele probleemidele, mida Tallinn on püüdnud seni eitada. Loodame, et tänase info valguses on võimalik võtta vastu kiireid samme nii kohaliku omavalitsuse kui ka riigi tasandil ja müügimaksu regulatsiooni tervikuna muuta või kehtetuks tunnistada," ütles Palts.

Loe rahandusministeeriumi kirja Kaubandus-Tööstuskojale SIIT.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

Uudised

Tööriistad