MTA: maksumaksjatel võlgu 6 miljardit krooni

Maksu- ja tolliameti peadirektor Enriko Aav ütles Äripäevale, et maksuvõlglaste arv on võrreldes aastatagusega vähenenud ning võla kogusumma on suurusjärgus 6 miljardit krooni.

Miks tänavu võrreldes möödunud aasta mai algusega on maksuvõlglaste arv 40 000 võrra väiksem, pakkus Aav, et sellel on mitu põhjust. Üks põhjus on maksumaksjate korrektne suhtumine, pakkus ta.

„Teine põhjus võib olla ka see, et oleme pakkunud erinevaid võimalusi võlgade lihtsamaks äramaksmiseks nagu tasaarveldamise võimalus eraisikutele tuludeklaratsiooni tagastusega,“ lausus Aav.

Ka nendele, kellel on keeruline olukord, on maksuamet võimaldanud lihtsustatud korras saada maksuvõla ajatust. „Eraisikul on 20 minutiga on sisuliselt võimalik kuueks kuuks oma võlasumma ajatada väikse võla puhul,“ märkis ta. 

„Inimesed on kohusetundlikumad kohustuste täitmisel. See on positiivne, kui me vaatame võlasummat tervikuna, mis enam ei kasva sel aastal,“ tõdes Aav.

 „Kui meil on täna võlasumma suurusjärgus 6 miljardit kõikide maksude osas, siis ajatatud sellest on 400-500 miljoni vahel,“ rääkis ta.
Aav oli enesekindel, et maksuvõlglaste kasv on pidurdunud. „Möödunud aastal kasvas võlg üle 60%  - 4 miljardi pealt 6 miljardi peale. Õnneks see protsess paistab praegu olema peatunud,“ märkis peadirektor.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Jaana Pikalev

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad