ÄP Käsiraamatute foorum: tähtajaline leping

Küsimus: Soovime 2009.a. aprillis sõlmitud tähtajalise töölepingu lõpetada tähtaja möödumisel. Kuidas seda teha võttes arvesse TLS art 132, mille kohaselt sel juhl kohaldatakse töölepingu seaduses tähtajatu töölepingu lõpetamise kohta sätestatut. Kas peame järgima etteteatamistähtaegu? Kui jah, mis on etteteatamistähtaeg sel juhul?

Vastus: Kui tööleping lõpeb tähtaja möödumise tõttu, siis ei ole tegemist TLS § 132 juhtumiga ja kohaldatakse praegust TLS-i. Seega tööleping lõpeb tähtaja möödumisel automaatselt ning etteteatamisnõudeid ei ole.

TLS § 132 mõte on see, et juhul, kui soovite tähtajalise töötaja ennetähtaegselt näiteks koondada, makstakse hüvitised vana TLS järgi, mitte aga ei pea maksma kogu töötasu kuni tähtaja möödumiseni (§ 100 lg 3), samuti see, et töötaja võib ka tähtajalise töölepingu korraliselt üles öelda (uue seaduse alusel seda õigust pole).

Vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad