Makseteenuste osutamine nõuab tegevusluba

Ettevõtted, kes osutavad makseteenuseid ja soovivad sellega ka edaspidi jätkata, peavad taotlema Finantsinspektsioonilt makseasutuse tegevusloa või vajaliku erandi loa.

Finantsinspektsiooni teatel ei tohi alates 23. maist 2010 üldjuhul ilma loata makseteenuste osutamist jätkata. Sealjuures ei ole vahet, kas makseteenuse osutamine on äriühingu põhi- või kõrvaltegevus.

22. jaanuaril 2010 jõustunud uus makseasutuste ja e-raha asutuste seadus kehtestas makseteenuste pakkujate tegevusele ning järelevalve teostamisele uued reeglid, mille kohaselt on makseteenuste osutamine loakohustusega majandustegevuse valdkond. Seaduse kohaselt peavad makseteenuste pakkujad viima oma tegevuse kooskõlla makseasutuste ja e-raha asutuste seaduse nõuetega nelja kuu jooksul pärast seaduse jõustumist.

Seadusandja on ette näinud makseteenuse osutamise tegevusloa või seaduses nimetatud erandi loa taotlemiseks erinevad tähtajad.

* Kui äriühing osutas makseteenuseid juba enne 25. detsembrit 2007 ja ta suudab seda tõestada, siis võib selline ettevõte makseteenuseid ilma tegevusloata osutada kuni 30. aprillini 2011.

* Kui tegevust alustati hiljem kui 25. detsembril 2007, peab makseteenuste osutaja alates 23. maist 2010 omama tegevusluba või erandi luba makseteenuste osutamiseks.

Finantsinspektsioon teeb otsuse tegevusloa andmise või sellest keeldumise kohta kolme kuu jooksul kõigi vajalike nõuetekohaste dokumentide ja andmete saamisest arvates, kuid mitte hiljem kui kuue kuu möödumisel tegevusloa taotluse saamisest arvates. Otsuse erandi loa andmise või sellest keeldumise kohta teeb Finantsinspektsioon ühe kuu jooksul kõigi vajalike andmete ja dokumentide saamisest arvates, kuid mitte hiljem kui kolme kuu möödumisel.

Makseteenus on teenus, mis võimaldab teha maksekontole sularaha sissemakseid ja sularaha sealt välja võtta, samuti maksevahendite või makseinstrumentide väljastamine, maksetehingute täitmine ning raha siirdamine.

Tasub teada

* Käesoleval hetkel on majandustegevuse registris registreeritud 60 makseteenuse pakkujat.

* Äriühinguid, kes jätkavad ilma loata makseteenuste osutamist, karistatakse kuni 500 000 suuruse rahatrahviga.

* Tegevusloa taotlemiseks dokumentide esitamine ei anna veel õigust vastaval alal tegevuseks, õiguse annab selleks Finantsinspektsiooni poolt väljastatud tegevusluba või erandi luba.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad