Rahandusministeerium: majanduskasv taastub II kvartalis

Rahandusministeerium prognoosib majanduskasvu taastumist selle aasta teises kvartalis, esimese kvartali majanduskasv vähenes 2,3 protsenti.

Statistikaameti esialgsetel andmetel vähenes 2010. aasta I kvartalis Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2,3 protsenti. Sama palju vähenes SKP ka eelmise aasta viimase kvartaliga võrreldes. Teises kvartalis peaks majanduskasv taastuma nii aastataguse kui eelmise perioodi suhtes.
 
"Täna avaldatud esialgne hinnang I kvartali majandusele vastab rahandusministeeriumi kevadprognoosi põhistsenaariumile. Prognoosi kohaselt kasvab Eesti SKP aastases arvestuses umbes 1 protsendi," teatas ministeerium.
 
Teates märgitakse, et SKP aastane langustempo on oluliselt vähenenud ning langus eelmise perioodiga võrreldes oli tingitud ühekordsetest teguritest. Aasta alguse aktsiisitõusud tingisid tavapärasest suurema varude soetamise möödunud aasta lõpus ning vastavalt väiksema aktsiisikaupade soetamise aasta alguses, mis võib negatiivset mõju avaldada ka teise kvartali statistikale.
 
Nii esimeses kvartalis kui ka edaspidi toetab majanduskasvu eksport, samas kui sisenõudlus jääb kõrge töötuse tingimustes nõrgaks kogu aasta jooksul. Majandusaktiivsuse taastumise märke on praeguseks näha kõigil tegevusaladel, kuid tööturu ning investeeringute taastumine võtab veel aega, nendib rahandusministeerium.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad