LUGEJA HÄÄL: masu taga on finantsjuhtide puudumine

Masu taga pole mitte finantsjuhtide eksimused vaid finantsjuhtide puudumine, nendib raamatupidaja.ee lugeja Finantsist kommenteerides Ernst & Young Baltic juhtivkonsultandi Tarmo Toigeri artiklit „Kas masus on süüdi finantsjuhid?”

„Kahjuks on palju neid ettevõtteid, kus finantsjuhti pole palgatudki. On juht ja raamatupidaja,” kirjutab Finantsist.

Teise kommenteerija hinnangul on häda selles, et Eestis ei ole kombeks tegutseda kulupõhiselt.

„Firmad on erinevad, ka kulude arvutamine, jaotumine ja kaardistamine nõuab erinevate metoodikate väljatöötamist ja muutustele reageerimist. Finantsjuhtidel, ka tootmisjuhtidel ei ole aimu, milliste väikeste kulunormidega on võimalik normaalset tegutseda. Sellest tulenevalt on Eestis tootmine kallis ja eestlane turult väljas. Olen töötanud erinevates ettevõtetes ja ei saaks väita, et puuduks tarkvara. Puuduvad spetsialistid, kes tunneksid äri iseloomu, raamatupidamusliku kuluarvestuse printsiipe ja oskaksid kasutada infotehnoloogilisi lahendusi otsekulude fikseerimiseks,” kirjutab ta lisades, et paljud omanikud ning firmajuhid ei peagi seda vajalikuks, kuigi finantsjuht peaks ju olema osa meeskonnast.

„Millisel tasemel tuleks meeskonda komplekteerida (küla, regioon, maailm) ja kes on komplekteerija? Ekspordi sektoris on (finants)juhist üksinda vähe kasu, sest maailmaturul tuleb võistelda treenitud hästitoimivate meeskondadega, mille üheks oluliseks töövahendiks on controllingul põhinev infovahenduse süsteem,”


 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad