ÄP Käsiraamatute foorum: 24tunnine tööaeg

Küsimus: Kas on võimalik käia 24tunniste vahetustega tööl? Tegemist on tanklaga ja tööliste sooviga. Mida selleks teha?

Vastus: Tööandja peab lähtuma töölepingu seaduses sätestatud töö tegemise aja piiranguist ja minimaalselt lubatud igapäevase puhekaja kestvusest. Täistööajaga töötades ei või tööaeg koos ületundidega nt summeeritud tööaja korral olla pikem kui 13 tundi. Reeglina ei või 24tunnise ajavahemiku jooksul jääda töötajale järjestikust puhkeaega vähem kui 11 tundi. Muud kokkulepped on tühised.

Erandeid võib teha vaid kollektiivlepinguga ja tingimusel, et töötamine ei kahjusta töötaja tervist ja ohutust, ELi direktiivi 2003/88/EÜ art 17 lg 3 nimetatud juhtudel ja tingimustel.

Taolised juhud on:
* kui tegu on tegevusega, mille puhul töötaja töö- ja elukoht asuvad teineteisest kaugel või töötaja erinevad töökohad on üksteisest kaugel;

* turvamis- ja järelevalvetoimingute puhul, mis nõuavad vara ja isikute kaitseks pidevat kohalolekut, eriti turvameeste ja majahoidjate või turvafirmade puhul;

* mis nõuavad teenuse või tootmise pidevat jätkumist - nende kohta toob direktiiv ka mitteammendava loetelu, milles tanklaid pole nimetatud, kuid ilmselt võiksid mõnel juhul ka siia kuuluda.

Kui tulenevalt direktiivist saab erandit kasutada, peab tööandja andma töötajale, kes töötab 24 tunni jooksul rohkem kui 13 tundi, vahetult pärast tööpäeva lõppu täiendavat vaba aega võrdselt 13 töötundi ületanud töötunide arvuga. Nimetatud tunde ei tohi rahaliselt hüvitada.

Vastas advokaadibüroo  Lepik & Luhaäär LAWIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad