Maksuamet ainukese riigiametina heade teenindajate TOP 100s

Märtsikuise kampaania "Kiida teenindajat" TOP 100 hulka mahtus ainsa riigiametina maksu-ja tolliamet.

„Maksuhaldur pöörab suurt tähelepanu klientide mugavusele, seda eelkõige suurendades e-teenuste valikut. Klientidele, kes mingil põhjusel e-kanaleid kasutada ei saa, pakume jätkuvalt head teenindust meie teeninduskohtades," ütles teeninduskorralduse osakonna juhataja Raivo Piiritalo, kelle sõnul on selle tõenduseks tänukiri märtsikuises kampaanias “Kiida teenindajat”, kus Maksu- ja Tolliamet oli ainus riigiamet TOP 100 hulgas.

Maksuhaldurile elektroonilise deklaratsiooni esitajate hulk on ameti teatel tänavu jätkuvalt kasvanud. Elektrooniliselt esitati üle 92% füüsilise isiku tuludeklaratsioone ning 98% kõigist teistest I kvartali deklaratsioonidest.

Selle aasta I kvartalis esitati maksu- ja tolliametile elektroonselt 97,6% kõigist käibedeklaratsioonidest (eelmisel aastal 94,3%), 96,8% tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonidest (eelmisel aastal 93,4%) ning ligi 100% tollideklaratsioonidest. Tuludeklaratsioonide elektroonse esitamise protsent tõusis eelmise aasta 90-lt tänavu 92,4-le.

Maksuameti teeninduskohtades oli I kvartalis kliendikülastusi kokku 146 000, mis on 20% vähem kui 2009. aasta samal perioodil, mil see oli ligi 182 000. Kliendikülastuste vähenemisele aitas kaasa uudsete e-teenuste pakkumine. Esmakordselt oli tulude deklareerimise info toodud eraldi veebilehel, kus sai foorumi vahendusel ka spetsialistidelt nõu küsida. Kokku tuli postitusi ligi 4000, populaarseim teema oli tulumaksu tagastamine. Foorumi postitusi vaadati 240 000 korda.

Samuti vähenes tänu uutele e-teenustele ameti infotelefonidele helistajate hulk möödunud aastaga võrreldes 14% võrra. Kui varasemalt osteti  kõnekeskuse teenust tulude deklareerimise ajal sisse, siis sel aastal olid MTA töötajatele abiks Sisekaitseakadeemia maksu- ja tollieriala õppurid. See võimaldas ametile tuntavat kokkuhoidu kontaktkeskuse teenuse maksumuse arvelt, kaotamata seejuures kvaliteedis.

Tulude deklareerimise ajal oli ameti teeninduskohtades koostöös projektiga “Ole kaasas” tänavu võimalik õppida ka arvutit ja ID-kaarti kasutama ning esitada siis elektrooniline deklaratsioon.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad