Kaupmehed: müügimaks seadusega vastuolus

Kui müügimaksu maksustamisperiood algab 1. juunist, siis see on kohalike maksude seadusega vastuolus, ütles Eesti Kaupmeeste Liidu juht Marika Merilai.

"Tõepoolest on kohalike maksude seadusest tulenevalt müügimaksuga maksustamise perioodiks kvartal," tõdes Merilai. Ta lisas, et liit on teinud linnavalitsusele ettepanku, et rakendada müügimaks 1. juulist mitte 1. juunist.

"Kui maksustamiseperioodiks loetakse ühte kuud 1. juunist kuni 30. juunini, siis esimene maksustamisperiood pole kohalike maksude seadusega kooskõlas," märkis Merilai.

Ta ütles, et sellele juhiti tähelepanu ka 1.aprillil saadetud kirjas nii Tallinna Linnavolikogule kui ka Tallinna Ettevõtlusametile.

"Vastuseks teatati 28. aprillil, et muudeti määruse rakendussätteid ja eraldi maksustamiseperioodiks loetakse 1. juunist kuni 30. juunini 2010. aastal," rääkis Merilai.

"Seetõttu leiame, et Tallinna müügimaksu määrus on kohalike maksude seadusega vastuolus ega ole ka sellisel kujul mõistlik. Vastuses on toodud ka see, et Tallinna Linnavolikogu on müügimaksu määruse vastu võtnud ja seetõttu ei ole põhjendatud kuupäeva muutmine," nentis kaupmeeste liidu juht.

"Meie seisukohta toetavad ka Kaubandus-Tööstuskoda, Tööandjate Keskliit, EVEA ja teised," lisas ta.

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna ütles, et seadus ei anna õigust müügimaksu kogumise osas teha erandit. "Müügimaks on määratud kohalike maksude seaduse järgi, aga seadus ei anna õigust selle koha pealt erandit teha. Kui Tallinn tahab maksu koguda kuu kaupa, siis selle koha pealt on Tallinna müügimaks ebaseaduslik."

Kärsna tõi välja, et kohalike maksude seadus annab õiguse erandi teha erinevate kaupade osas, aga mitte tähtaja osas.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Katre Pilvinski

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad