Liisingliit jäi autode liisingulepingutega rahule

Eesti liisingühingute liit on liisinglepinguid uurinud ja jõudnud järeldusele, et tüüplepinguid kehtestada pole vaja, vastas liidu tegevdirektor Reet Hääl Äripäeva kommentaaripalvele.

"Iga liisingühing kujundab enda lepingulised vormid ja kliendisuhted ise, lähtuvalt kehtivast seadusandlusest ja heast tavast," ütles Hääl.

Liisingufirmad pakuvad erinevaid liisingulepingu vorme, mis vastavad kõik Eesti õigusruumis kehtivale regulatsioonile, selgitas ta. Rahvusvaheliselt reguleerib liisinglepingute finantsarvestuslikke põhiprintsiipe raamatupidamise rahvusvaheline standard IAS (IFRS) juhend nr 17. See juhend ei puuduta Hääle sõnul aga eratarbijad ja nendega sõlmitavaid lepingulisi suhteid.

Hääl ei soovinud kommenteerida advokaat Pirkka-Marja Põldvere kirjeldatud probleemi Nordea sõidukite kasutusrendilepingu ja sellest tulenevate võimalike kohustustega.

"Ma ei pea vajalikuks kommenteerida süüdistust, kus advokaat konstrueerib probleemartikli väidetavast eksitamisest üles fraasile "On teada, et enamasti ei loe liisinguvõtjad üldtingimusi läbi"," põhjendas Hääl.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Anne Oja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad