Vanemad ja muukeelsed jäävad oma õigusmuredega üksi

Kuna tasuta juriidiline nõustamine maikuus lõpeb ja kolib üle internetti, võivad vanemad ning venekeelsed inimesed jääda oma õigusmuredega üksi, ütles Eesti juristide liidu direktor Krista Paal, vahendavad ERR uurised.

Paal ütles "Terevisioonile" antud intervjuus, et praegu on ehitamisel e-portaal, mis peaks olema elanikkonnale senisest laiemalt kättesaadav, kuid kuna tasuta õigusabi klientuuriks on eelkõige vanem generatsioon, majanduslikult nõrgemas positsioonis olijad, üksikemad ja üliõpilased, siis need inimesed tema kogemuse kohaselt sageli mitte ei oska, vaid ei saa internetti kasutada.

"Kardan ka, et inimesed jäävad oma muredega üksi, eriti kahtlaseks teeb Ida-Virumaa ja venekeelne elanikkond, kes ei ela meie õigusruumis ja meediakeskkonnas. Nende võimalus e-õigusportaali kasutada on minimaalne või mitte üldse," lausus Paal.

"Justiitsministeerium ja juristide liit enam sellist teenust maakondades ei saa osutada, samas Tallinnaga on kokkulepe, et üliõpilaste tasuta õigusabi jääb aasta lõpuni kestma," sõnas Paal ja lisas, et nõudlus teenuse järele on olemas, kuid selle e-keskkonda, suuremate rahvahulkadeni viimine oli tellija soov.

Justiitsministeerium tasus juristi sõnul eelmisel aastal tasuta õigusabi teenuse eest 350 000 krooni ning sama summa maksab ministeerium ka e-teenuse eest.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad