Raamatupidajate lemmikud aprillis: TOP 10

Aprillikuus raamatupidaja.ee-s avaldatud artiklite hulgast kujunes lugejate kõige suuremaks huviobjektiks lugu ekraaniviisoritest, mille Rödl & Partner OÜ juhataja Reidi Strandberg ja tehnokratt Peeter Marvet kokku panid, et abistada aastaaruannete esitajaid.

1. Ekraaniviisor aitab aastaaruannet esitada
Aastaaruande elektrooniline esitamine tähendab vähemalt esimesel kasutuskorral suuremat sorti õppimist ja teadupoolest läheb kõik ju palju libedamalt, kui keegi ette näitab. Raamatupidamisfirma Rödl & Partner OÜ juhataja Reidi Strandberg ja tehnokratt Peeter Marvet ühendasid jõud ning panid raamatupidajatele abiks kokku ekraaniviisorid.

2. Tuludeklareerijatest said eksituse tõttu maamaksuvõlglased
1. aprillil kirjutas raamatupidaja.ee maksuameti veast, mille tõttu pani maksuhalduri tarkvara maamaksu võlglaste nimekirja ka need inimesed, kes olid tuludeklaratsioonil jätnud tagastatava tulumaksu maamaksu katteks.

3. Finantsblog Deloitte Müügimaks - tõeliselt aus ja vabatahtlik
AS Deloitte Advisory maksu- ja juriidilise abi osakonna juhtiv maksukonsultant Ivo Vanasaun lahkas müügimaksu ühte absurdimaigulist tahku - kui näiteks toidupoe kassas teatab ostja kassapidajale, et kauba ostjaks on mõni firma, pääseb korvitäis kaupa müügimaksust. Nagu Vanasaun resümeerib, saab Tallinna müügimaks olema üks tõelisele aususele ja vabatahtlikkusele tuginev maks.

4. Päikesepuhkus nauditud – kuidas nüüd koju jõuda?
Islandi vulkaan jättis sajad ja sajad eestlased piiritagustesse lennujaamadesse tuhavangi ja tekitas mõneks ajaks peata oleku nii reisijates kui reisikorraldajates – millised siis on selle vääramatu jõu poolt korraldatud segaduses mõlema poole õigused ja kohustused?
Tamme&Otsmanni õigusblogis valgustas seda küsimust advokaat Karmen Turk.

5. Õppepuhkus on töötaja õigus
Uus töölepingu seaduse õppepuhkuste regulatsioon laseb ennast tõlgendada viisil, mis on tekitanud korraliku segaduse ning vastuseisu üliõpilaste, ettevõtjate ja riigi vahel.
Tööandja võimalused piirata töötajat õppepuhkuse vormi valimisel on advokaadibüroo Lepik & Luhaäär advokaadi Triinu Hiobi hinnangul üsna piiratud. Kõigile õppivatele töötajatele õppuhkuseõiguse tagamise idee realiseerimiseks tuleks advokaadi sõnul aga seadust täpsustada.

6. Kas on oodata uut finantsjuhtimist?
Finantsjuhid on praegusel ajal väga suure surve all, mis tähendab pidevat kulude kärpimist ja samal ajal ettevõtte finantsplaneerimist järgmisteks perioodideks. Ernst & Young Baltic ASi juhtivkonsultant, siseaudiitorite ühingu juhatuse liige Taavi Saat arutleb, kas finantsjuhtimises tule bpärast majanduslanguse kõrghetke möödumist  tegevustes olulisi korrektuure teha?

7. Liigne agarus on ogarus
Advokaadibüroo Glikman & Partnerid advokaat Paul Keres nendib oma arvamuses, et Eesti õigusloomemasin töötab liiga intensiivselt. Advokaat viskab õhku provotseeriva küsimuse – kas kõik viimasel ajal tehtud seadusemuudatused on ikka õigusliku keskkonna paremaks teinud? Keres leiab, et liigne tsentraliseeritud reguleerimine reguleerimist mittevajavates valdkondades hoopis takistab põhivabaduste teostamist ja külvab sedakaudu ebaefektiivsust.

8. Aktsia- ja osakapital euro tulekul
Deloitte Advisory maksu- ja juriidilise abi osakonna juhtiv maksukonsultant Ivo Vanasaun kirjutab äriseadustiku muudatuste valguses, mis juhtub aktsia- ja osakapitaliga pärast euro saabumist. Seda juhul, kui euro ikka 2011. aasta 1. jaanuaril kasutusele võetakse.

9. Isiklikud investeeringud - otse või juriidilise keha kaudu?
Ernst & Young Baltic ASi partner ja maksukonsultant Ranno Tingas valgustab, millised investeerimist puudutavad maksumuudatused võivad meid alates tulevast
aastast tabada. Ranno Tingasega vestles ajakirja Investor & Ettevõtja ning Äripäeva infolehe Finantsjuhtimine toimetaja Villu Zirnask.

10. Maksukorralduse seaduses kavandatakse muudatusi
Kaubandus-Tööstuskoja poliitikakujundamise ja õigusosakonna juhataja Mait Palts harutab lahti maksukorralduse seaduses kavandatavad muudatused, mille eesmärgiks on seatud teha maksumenetlus veelgi tõhusamaks ning täiendada
seadust nii, et see aitaks maksuhalduril senisest tõhusamalt võidelda maksupettuste vastu.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad