PwC: masu jõuab omavalitsusteni siis, kui ärisektoris on juba tõus

PricewaterhouseCoopers’i rahvusvaheline uuring näitab, et maailma suured omavalitsusüksused on seni majanduskriisi mõju suhtes olnud üsna rahulikud, piirdudes vaid marginaalsete eelarvekärbetega.

Uuringust selgub, et omavalitsusüksused ei usu, et kriis mõjutab oluliselt nende tegutsemis- ja juhtimispõhimõtteid ning pakutavaid avalikke teenuseid.

Uuringu läbiviijad usuvad, et majanduskriisi tõeline mõju ei ole omavalitsussektorini veel jõudnud, lähema 2-3 aasta jooksul vähenevad aga jõuliselt nii omatulud kui maksulaekumised ning linnade juhtimisstruktuure võib seetõttu ohustada ka „ajude äravool“ ettevõtlussektorisse, mis on kriisi nullpunkti juba läbinud ja uuel tõusul (vt. joonist).

 

Omavalitsusüksustel soovitatakse õppida ettevõtete kogemustest ja vigadest.

Peamised valdkonnad, kus keerulisi otsuseid tuleb vastu võtta, on:

• Milliseid investeeringuprogramme jätkata ja millised külmutada? Omavalitsuste puhul peaksid prioriteedid olema kõrge sotsiaal-majandusliku väljundiga programmid, eriti need, mis aitavad erasektoril uusi töökohti luua.

• Kuidas teha koostööd teiste omavalitsusüksuste, riigi, ärisektori ja kolmanda sektoriga kõigis olulistes valdkondades: haridus, tervishoid, sotsiaalhoolekanne jm.

"See võib tähendada omavalitsusüksuse vajadust enda pakutavad teenused kriitilise pilguga üle vaadata: millised on seadustest tulenevad kohustused ja milliseid teenuseid osutatakse „vanast harjumusest“ ja mida seega on võimalik katkestada või osutada teisel moel," kommenteeris uuringut PricewaterhouseCoopers’i juhtivkonsultant Jüri Etverk.

Taust
Uuringu "Seizing the day: The impact of the global financial crisis on cities and local public services" käigus küsitleti 58 linna ja omavalitsusorganisatsiooni juhti üle maailma, seda nii arenenud kui arenguriikidest.
Täismahus uuringut saab lugeda SIIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad