PwC: masu jõuab omavalitsusteni siis, kui ärisektoris on juba tõus

PricewaterhouseCoopers’i rahvusvaheline uuring näitab, et maailma suured omavalitsusüksused on seni majanduskriisi mõju suhtes olnud üsna rahulikud, piirdudes vaid marginaalsete eelarvekärbetega.

Uuringust selgub, et omavalitsusüksused ei usu, et kriis mõjutab oluliselt nende tegutsemis- ja juhtimispõhimõtteid ning pakutavaid avalikke teenuseid.

Uuringu läbiviijad usuvad, et majanduskriisi tõeline mõju ei ole omavalitsussektorini veel jõudnud, lähema 2-3 aasta jooksul vähenevad aga jõuliselt nii omatulud kui maksulaekumised ning linnade juhtimisstruktuure võib seetõttu ohustada ka „ajude äravool“ ettevõtlussektorisse, mis on kriisi nullpunkti juba läbinud ja uuel tõusul (vt. joonist).

 

Omavalitsusüksustel soovitatakse õppida ettevõtete kogemustest ja vigadest.

Peamised valdkonnad, kus keerulisi otsuseid tuleb vastu võtta, on:

• Milliseid investeeringuprogramme jätkata ja millised külmutada? Omavalitsuste puhul peaksid prioriteedid olema kõrge sotsiaal-majandusliku väljundiga programmid, eriti need, mis aitavad erasektoril uusi töökohti luua.

• Kuidas teha koostööd teiste omavalitsusüksuste, riigi, ärisektori ja kolmanda sektoriga kõigis olulistes valdkondades: haridus, tervishoid, sotsiaalhoolekanne jm.

"See võib tähendada omavalitsusüksuse vajadust enda pakutavad teenused kriitilise pilguga üle vaadata: millised on seadustest tulenevad kohustused ja milliseid teenuseid osutatakse „vanast harjumusest“ ja mida seega on võimalik katkestada või osutada teisel moel," kommenteeris uuringut PricewaterhouseCoopers’i juhtivkonsultant Jüri Etverk.

Taust
Uuringu "Seizing the day: The impact of the global financial crisis on cities and local public services" käigus küsitleti 58 linna ja omavalitsusorganisatsiooni juhti üle maailma, seda nii arenenud kui arenguriikidest.
Täismahus uuringut saab lugeda SIIN

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad