Kampaania: hooldus- ja remonditööd ohutumaks!

28. aprillil toimunud ülemaailmse tööohutuse ja töötervishoiu päeva tähistamiseks käivitas Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur 2010.–2011. aasta uue tervislike töökohtade kampaania, mis edendab hooldus- ja remonditööde ohutust kogu Euroopas.

Uuringutest on selgunud, et hooldus- ja remonditööd, mis on tööriskide vältimiseks vajalikud, on ka ise neid läbiviivatele töötajatele kõrge riskiastmega tegevused. Hinnanguliselt on 10–15% surmaga lõppevatest tööõnnetustest seotud hooldustöödega. Seetõttu on eluliselt tähtis, et hooldustöid tehtaks korralikult, tagades töötajate ohutuse ja tervise kaitse.

Mõnes Euroopa riigis on lausa 20% õnnetustest töökohtades seotud hooldus- ja remonditöödega, samuti on mitmetes sektorites üle poole õnnetustest seotud hooldustöödega.

„Eestis on hooldus- ja remonditöödega seotud õnnetuste sagedasemateks põhjusteks libisemine, komistamine ja kukkumine,“ ütles Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri (EU-OSHA) rahvusliku koordinatsioonikeskuse juht Tiit Kaadu.

Tööinspektsiooni poolt möödunud aastal läbi viidud sihtkontrolli tulemusel tuvastati, et enim esines libedust ettevõtete välisterritooriumitel ning tootmisruumide, ladude, garaažide  liikumisaladel, millest igas kümnendas valitses kukkumisoht. Ettevõtteid, kus ühtki puudust ei tuvastatud, oli kokku kõigest 5% kontrollitud ettevõtetest.

Tiit Kaadu sõnul pöörab Tööinspektsioon tänavu erilist tähelepanu autoremonditöökodades valitsevatele töötingimustele, kus peamisteks probleemideks on vähene teadlikkus ohtlike kemikaalide käitlemisest, tuleohutusnõuete eiramine ning olmeruumide puudumine. „Loodetavasti aitab algav kampaania teadlikkuse tõstmise abil  olukorda parandada  ning hooldus- ja remonditööde ohtusid ettevõtetele paremini teadvustada,“ ütles Kaadu.

Kampaania Brüsselis Euroopa Komisjoni hoones toimunud avamistseremoonial kõnelesid EU-OSHA direktor dr Jukka Takala ning Euroopa Liidu tööhõive, sotsiaalküsimuste ja võrdsete võimaluste volinik hr L?szló Andor. Teemaks olid kampaania eesmärgid ja ohutu hoolduse põhimõtted, mis aitavad kaasa töökohtade muutmisele tervislikuks.

Andor, kes andis kampaaniale oma toetuse, ütles: „ Hooldustöid tehakse igas töökohas ja sektoris iga päev. Praegu juhtub tööõnnetustest 20% hooldustöödel. See protsent on liiga suur, näidates, et valdkonnas tuleb levitada teavet ja teha jõupingutusi.”

Volinik lisas, et üldstrateegia on vähendada tulevatel aastatel Euroopa Liidus kõiki tööõnnetusi 25% võrra. "Käesolev kampaania aitab levitada teavet hooldustööde riskide kohta, säästes elusid üle kogu Euroopa ning viies meid lähemale meie üldisele eesmärgile – ohutumatele ja tervislikumatele töökohtadele,” ütles Andor.

Halvasti korraldatud hooldustööd ja -protseduurid suurendavad tööõnnetuste, sealhulgas surmaga lõppevate õnnetuste ohtu, mis võivad puudutada väga erinevate tööstussektorite ja tasemete töötajaid. Euroopa üheks kõige hirmsamaks õnnetuseks omataoliste seas võib pidada 1988. aasta Piper Alpha katastroofi, kus tuleohtlik gaas süütas Põhjamerel põlema naftaplatvormi ja muutis selle vaid mõne hetkega tulekeraks, milles hukkus 167 töötajat – see on traagiline näide ebapiisavate hooldusprotseduuride võimalikest tagajärgedest.

Ametlik kampaaniajuhend ja teised materjalid - esitlused, väljaanded ja reklaammaterjalid 22 keeles, samuti teave läheduses aset leidvate kampaaniasündmuste kohta on saadaval tervislike töökohtade kampaania 2010–2011 veebisaidil.

Vaata ka:
Lühidalt hooldusest

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad