Käibemaksuseaduse muudatused maksuvaba impordi osas

Alates 1. maist 2010 jõustuvad käibemaksuseaduse (KMS-i) § 17 lõigete 2 ja 3 muudatused (RTI 18.03.2010, 11, 55) maksuvaba impordi osas.

Sisulise muudatusena maksustatakse puuetega inimeste poolt isiklikuks otstarbeks imporditud kaubad, mis on sotsiaalministri 2006. aasta 4. detsembri määrusega nr 63 „Käibemaksumääraga 9% maksustatavad ravimid, rasestumisvastased vahendid, sanitaar- ja hügieenitooted, meditsiiniseadmed ning abivahendid“ kehtestatud nimekirjas, käibemaksumääraga 9% (kuni 30. aprillini 2010 rakendus käibemaksuvabastus).

Puuetega inimestele mõeldud kauba importimisel on käibemaksuvabastuse õigus üksnes pimedate ja teiste puuetega inimeste hariduse või abistamisega seotud asutustel ning ühingutel, mitte aga puuetega inimestel endil. Seega välistatakse KMS-i sättest Euroopa Nõukogu määruse (EÜ) nr 1186/2009 artikli 67 lõike 1 punkt a ja artikli 68 lõike 1 punkt a.

Lisaks eelnevale laiendatakse Maksu- ja Tolliameti poolt impordil konfiskeeritud tervishoiu- või hoolekandeasutusele üleantavate võltsitud esemete ja nende vastuvõtjate ringi. Muudatuse kohaselt võib lisaks rõivastele ja jalatsitele vajadusel tasuta kasutamiseks üle anda mistahes võltsitud kaupu (nt jalgrattaid, püksirihmu) tingimusel, et esemetelt on lubamatud tähised eemaldatud ning olemas on õiguste omaja sellekohane nõusolek. Konfiskeeritud võltsitud kaupade vastuvõtjaks võib lisaks riigi- või kohaliku omavalitsusüksuse tervishoiu- ja hoolekandeasutusele olla ka eraõiguslik sotsiaalhoolekande teenuse osutaja, nt osaühing.

Tehnilise muudatusena asendatakse seoses kodifitseerimise käigus Euroopa Ühenduste Nõukogu määruse 918/83 kehtetuks tunnistamisega nimetatud määrus uue Euroopa Nõukogu määrusega (EÜ) nr 1186/2009.

Allikas: maksu-ja tolliamet

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad