Käibemaksuseaduse muudatused maksuvaba impordi osas

Alates 1. maist 2010 jõustuvad käibemaksuseaduse (KMS-i) § 17 lõigete 2 ja 3 muudatused (RTI 18.03.2010, 11, 55) maksuvaba impordi osas.

Sisulise muudatusena maksustatakse puuetega inimeste poolt isiklikuks otstarbeks imporditud kaubad, mis on sotsiaalministri 2006. aasta 4. detsembri määrusega nr 63 „Käibemaksumääraga 9% maksustatavad ravimid, rasestumisvastased vahendid, sanitaar- ja hügieenitooted, meditsiiniseadmed ning abivahendid“ kehtestatud nimekirjas, käibemaksumääraga 9% (kuni 30. aprillini 2010 rakendus käibemaksuvabastus).

Puuetega inimestele mõeldud kauba importimisel on käibemaksuvabastuse õigus üksnes pimedate ja teiste puuetega inimeste hariduse või abistamisega seotud asutustel ning ühingutel, mitte aga puuetega inimestel endil. Seega välistatakse KMS-i sättest Euroopa Nõukogu määruse (EÜ) nr 1186/2009 artikli 67 lõike 1 punkt a ja artikli 68 lõike 1 punkt a.

Lisaks eelnevale laiendatakse Maksu- ja Tolliameti poolt impordil konfiskeeritud tervishoiu- või hoolekandeasutusele üleantavate võltsitud esemete ja nende vastuvõtjate ringi. Muudatuse kohaselt võib lisaks rõivastele ja jalatsitele vajadusel tasuta kasutamiseks üle anda mistahes võltsitud kaupu (nt jalgrattaid, püksirihmu) tingimusel, et esemetelt on lubamatud tähised eemaldatud ning olemas on õiguste omaja sellekohane nõusolek. Konfiskeeritud võltsitud kaupade vastuvõtjaks võib lisaks riigi- või kohaliku omavalitsusüksuse tervishoiu- ja hoolekandeasutusele olla ka eraõiguslik sotsiaalhoolekande teenuse osutaja, nt osaühing.

Tehnilise muudatusena asendatakse seoses kodifitseerimise käigus Euroopa Ühenduste Nõukogu määruse 918/83 kehtetuks tunnistamisega nimetatud määrus uue Euroopa Nõukogu määrusega (EÜ) nr 1186/2009.

Allikas: maksu-ja tolliamet

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad