Eesti ettevõtetele eraldati arendustööks üle 25 miljoni krooni

Eesti ettevõtetele eraldati Euroopa Liidu 7. raamprogrammist ühtekokku üle 25 miljoni krooni toetust teadusuuringuteks ja tootearenduseks, teatas EAS.

Eelmise aasta detsembris lõppenud projektikonkursile „Teadustöö väikeste ja keskmiste ettevõtete huvides“ esitati Eestist ühtekokku 62 innovatsiooniprojekti ligi 163 miljoni krooni maksumuses. Kuues taotluses olid Eesti ettevõtted või teadusasutused rahvusvahelise projekti koordinaatoriks. Euroliidu toetuse said ühtekokku 13 Eesti osalusel sündinud projekti, mille kogumaht on 25,4 miljonit krooni.

EASi innovatsiooni divisjoni direktori Ilmar Pralla hinnangul on Eesti ettevõtted olnud Euroopa Liidu koostööprogrammidest toetusraha taotlemisel edukad. „Seekordsel konkursil said rahastamisotsuse 21% Eestist esitatud projektidest, mis on pool protsendipunkti kõrgem kui Euroopa Liidu liikmesmaade keskmine,“ tõdes Pralla.

Tänaseks on Eesti väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted ning nende assotsiatsioonid saanud Euroopa Liidult ühtekokku rohkem kui 95 miljonit krooni teadusuuringute tellimiseks ning tehnoloogia arenduseks. "Muret teeb aga see, et peale Eesti Innovatsiooni Instituudi pole kodumaised teadusasutused edukaks osutunud projektides osalenud ning Eesti ettevõtted tellivad teadus- ja arendustöö piiri tagant,“ lisas Pralla.

Näiteks Remedium AS loob Euroopa Liidu 7. raamprogrammi toel intelligentset biofiltrite süsteemi kalakasvatuste tootlikkuse 15% tõstmiseks, Plastitehase AS töötab välja uuenduslikku taaskasutatavat pakkekilet toiduainete säilivuse pikendamiseks ning Eesti Innovatsiooni Instituut, Datel ja TRV Kliima arendavad üheskoos pihuarvuteid 3D jooniste ja muu info kasutamiseks ehitustel.

7. raamprogramm (FP7) on Euroopa Liidu peamine teadusuuringute ja tehnoloogia arendustöö rahastamise vahend, mille eesmärk on suurendada Euroopa ettevõtete konkurentsivõimet. Aastatel 2007-2013 tehakse programmi kaudu investeeringuid rohkem kui 830 miljardi krooni ulatuses.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Silvia Kruusmaa

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad