Palju kisa, veidi ka villa: tulud hakkavad aeglaselt taastuma 

Kaks korda aastas tehtava uuringu Reguse BusinessTracker kinnitusel võib ülemaailmse majanduse täielik taastumine alata alles selle aasta viimasel kuul, vahendas Regus Grupp uuringu tulemusi.

Uuringu 15 000 vastaja sõnul on rohkem ettevõtteid, kes näevad oma sissetulekuid ja tulusid kasvamas, kui neid, kes kogevad jätkuvat langust. Vastajad, kellelt küsiti küsimus “Millal hakkab majandus Teie riigis Teie arvates tugevalt ja kindlalt kasvama?”, on majanduse täieliku taastumise ootusi nüüd aga viis kuud edasi lükanud, juulist detsembrisse.

Konkreetselt Eestis on majanduskasvu põhjustanud ettevõtteid tabanud 28% langus ja täielikku taastumist ei oodata enne 2011. aasta esimest poolt.

Selle ülemaailmse uuringu peamiste järeldustega rõhutatakse, et äriringkonnad peavad oma optimismis jääma küllalt ettevaatlikuks. Uurimusest selgus, et 12% enam firmasid üle maailma näeb sissetulekute suurenemist, mitte vähenemist, ning 8% enam ettevõtteid kogeb tulude kasvu, mitte kahanemist. Siiski peavad ettevõtted üle kogu maailma keskenduma ka edaspidi kulude juhtimisele, tõhustamisele ja tegevuse suuremale paindlikkusele.

Ülemaailmse majandusnäitajate uuringu Regus BusinessTracker teise väljaande andmeid koguti enam kui 75 riigist ja küsiti enam kui 15 000 vastajalt nende ettevõtete rahalise olukorra kohta ja nende kasvuootuste kohta.

Eelmisel aastal täheldas Eestis 50% ettevõtetest sissetulekute vähenemist. Maailmas oli vastav protsent 30. Siiski eeldas 67% sissetulekute suurenemist tuleval aastal, võrreldes maailmas keskmise 70%-ga. Kui küsiti, millised meetmed aitavad nende arvates taastumisele kõige tõhusamalt kaasa, pooldas 64% ettevõtetest intressimäärade hoidmist väga madalal veel järgmised 12 kuud (maailmas 58%) ja lisasoodustusi, millega julgustada välisfirmasid riigis uusi harusid avama (maailmas 21%). 50% ettevõtetest väitis veel, et ettevõtete lisa-maksuvabastused aitaksid neil kindlamalt taastuda (maailmas 64%).

Kommentaar
Mark Dixon, töökohalahendusi pakkuva Reguse tegevjuht

Kuigi kasvuootuste ja viimases uuringus tegeliku täheldatud majanduskasvu vahel on lõhe, on oluline rõhutada, et üldiselt kogetakse kasvu kogu maailmas ikkagi positiivsena. Ehkki näib, et Eesti puhul jääb taastumise algus hilisemaks, juhul, kui otsene sekkumine on tagatud, peaks olema riigile kindlaks taastumiseks parim aeg 2011. aasta esimene pool.

Aga on oluline säilitada ettevaatus; asjatundjad on üle maailma ühel nõul, et ettevõtted peavad langusest mõndagi olulist õppima, eeskätt tööjõu restruktureerimise kohta ja, et töökohad peaksid muutuma pidevalt arenevateks, kuna paindlikud töötamisvõimalused, mis aitasid langusega toime tulla, on andnud positiivseid kogemusi võrdselt nii tööandjatele kui töötajatele. Reguse ülemaailmse tegevuse käigus kogutud argielulistest tähelepanekutest nähtus, et üleminek ärimaailmas, tavapäraselt rentimiselt palju paindlikumaid töötamisvõimalusi pakkuvatele lahendustele, kogub kindlasti hoogu ja mängib peatses taastumises tõenäoliselt suurt rolli.
 
 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad