Spämmi saatmist piirav eelnõu läheb riigikogu ette

Riigikogu majanduskomisjon saatis täiskokku esimesele lugemisele valitsuse algatatud elektroonilise side seaduse ja infoühiskonna teenuse seaduse muutmise seadus eelnõu.

„Kuna ajakirjanduses on avaldatud muret, et sideettevõtete kulud, mis on seotud õiguskaitseorganite jälitustegevusega, jäetakse ettevõtjate enda kanda, siis see konkreetne eelnõu niisugust regulatsiooni ei sisalda ja esilagu on see teema olnud suusõnaliselt jutuks vaid valitsuse istungil,“ ütles majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas.

Eelnõu väljatöötamine tuleneb selle algatajate kinnitusel  vajadusest tagada isikute põhiõiguste kaitse seoses erinevate sidevahendite abil saadetavate otseturustuseks mõeldud teadaannete ja sõnumitega. Eelnõuga kaasneb isikute põhiõiguste kaitse parendamine otseturustuseks mõeldud sõnumite (nn spämmi) eest ja täpsustub, millistel tingimustel on lubatud selliseid sõnumeid saata. Tulenevalt Euroopa liidu E-andmekaitse direktiivi artikli 13 (1) nõuetest, on füüsilise isiku elektrooniliste kontaktandmete kasutamine otseturustuseks lubatud üksnes nimetatud isiku eelneval nõusolekul.

Ühtlasi sätestab eelnõu täpsemad kriteeriumid avalikule konkursile, millega antakse välja teatavate raadiosagedusalade kasutusõigus. Selline vajadus on eelnõu algatajate kinnitusel tekkinud seoses televisiooni üleminekuga digilevile ja osade sageduste vabanemisega.

Eelnõu on täiskogus 5. mail.
Komisjoni ettepanek on eelnõu esimene lugemine lõpetada. Muudatusettepanekuid eelnõule oodatakse 12. maiks

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad