KUIDAS kaitsta ärisaladust?

Ettevõtjad peaksid rohkem tähelepanu pöörama ärisaladuse kaitsele. Kuna kohtuskäik võib kujuneda kulukaks ja sugugi mitte edukaks, on oluline just ennetaval tegutsemisel.

"Enamasti on ettevõtjal lootus, et seadus kaitseb teda piisavalt ning täiendav ressursikulu advokaatidele sellel teemal oleks põhjendamatu. Samuti lisandub lootus, et isegi kui seadus ei kaitse, siis kohtunik kindlasti mõistab minu ärisaladust piisavalt ning karistab rikkujaid. Need väited on iseenesest pädevad, aga esmaselt on vaja selgelt määratleda, mis on ärisaladus. Pärast on lihtsalt kurb kuulata, kuidas selles kõiges on süüdi seadused, riigikogu, kohus ja ka kohtuvaidluses osalev advokaat, aga loomulikult mitte ettevõtja ise," rääkis Soraineni äriühinguõiguse advokaat Anne Adamson.

Saladus vajab määratlemist

Advokaat märkis, et saladuse kaitsmisele peaksid kindlasti mõtlema kõik ettevõtjad, kes näevad võimalikku ohtu oma äri konkurentsivõimele, kui konfidentsiaalne info peaks kopeeritama ning taaskasutatama. Saladuse kaitsevajadus sõltub eelkõige sellest, kas ettevõtjal on mingit kaitstavat saladust, mis võimaldab tema äritegevust, tootmisprotsessi, marketingilähenemist jne kopeerida, kuid mis pole avalikkusele kättesaadav.

Adamson tõdes, et tihtilugu ettevõtjad ei tea, mis nende ärisaladus on, ning seetõttu seda täpselt lepingutes ei sätesta. "Kuid kõige ebameeldivam ongi hakata ärisaladuse sisu, ulatust ning hõlmavust alles kohtuvaidluse ajal läbi mõtlema, sest siis ei ole tegelikult enam tähtis, millist informatsiooni oleks pidanud kaitsma, vaid määrab see, mida kohus ärisaladuseks peab. Kohtunikud on siiski juristid ning ei ole ettevõtluses tegevad ega oma äritegevuses niisuguseid kogemusi, et suudaksid teie äri teist paremini mõista. Kes teist ikka oleks valmis leppima sellega, mida kolmas isik teie äris jaoks kõige olulisemaks peab?".

Pikemalt saad risaladuse kaitsest lugeda SIIT .
Selleks vajaliku päevapileti saad osta
SIIT .

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Silvia Kruusmaa

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad