ARVAMUS: vastutav isik - kas abielu tundmatuga?

Töö kvaliteedi eest vastutava isiku identiteedi kaaperdamine on imelihtne.

Vastavalt seadusele peab ettevõtja, kellel on majandustegevuse registris (MTR) registreering, hiljemalt 15. aprilliks esitama kinnituse registreeringu õigsuse kohta. Iga ehitusettevõte peab nimetatud registris määrama vastutava isiku, kelle haridustase ja eelnev töökogemus vastab ehitusseaduses esitatud nõuetele, ilma selleta ei ole võimalik firmat MTRis registreerida ega ka ehitustegevusega tegeleda.

Sedasama firma pädevust tagavat isikut saab aga registris ilma mingite tõenditeta nimetada igaüks.

Kui ehitusseaduse paragrahv 47 nimetab, et ehitamise tegevusala nõuab firmas vastutava spetsialisti ehk pädeva inimese olemasolu, siis tegelikult ei pea ettevõtja registreeringu saamiseks vastutava inimese käest küsimagi, kas ta tahab vastutada.

Registreeringu kinnitab ainult ettevõtte juhatuse liige. Päris mitmed projektijuhid on oma nimesid avastanud võõraste ettevõtete vastutavate spetsialistide nimekirjast.

Olukord on sama kummaline, kui avastada, et oled enese teadmata abiellunud. Lihtsalt teine pool käis ja registreeris ära. Ja hea on, kui pärast hiljemgi teada saad.

Et selliseid n-ö abielusid piirata, peaks registreeringu lisaks juhatuse liikmele allkirjastama ka vastutav spetsialist. Täiendavat paberikulu ja bürokraatiat ei teki, piisab kui registreeringu taotlusele lisatakse vastutavale spetsialistile allkirja koht.

Tõenäoliselt sarnaste identiteedivarguste piiramiseks on osa riigihangete puhul hakatud nõudma lisaks juhatuse liikmele ka vastutavate spetsialistide dokumentide (näiteks hankel osaleva ettevõtte vastutava spetsialisti CV vms) omakäelist allkirjastamist.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Üllar Hinno

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad