ARVAMUS: vastutav isik - kas abielu tundmatuga?

Töö kvaliteedi eest vastutava isiku identiteedi kaaperdamine on imelihtne.

Vastavalt seadusele peab ettevõtja, kellel on majandustegevuse registris (MTR) registreering, hiljemalt 15. aprilliks esitama kinnituse registreeringu õigsuse kohta. Iga ehitusettevõte peab nimetatud registris määrama vastutava isiku, kelle haridustase ja eelnev töökogemus vastab ehitusseaduses esitatud nõuetele, ilma selleta ei ole võimalik firmat MTRis registreerida ega ka ehitustegevusega tegeleda.

Sedasama firma pädevust tagavat isikut saab aga registris ilma mingite tõenditeta nimetada igaüks.

Kui ehitusseaduse paragrahv 47 nimetab, et ehitamise tegevusala nõuab firmas vastutava spetsialisti ehk pädeva inimese olemasolu, siis tegelikult ei pea ettevõtja registreeringu saamiseks vastutava inimese käest küsimagi, kas ta tahab vastutada.

Registreeringu kinnitab ainult ettevõtte juhatuse liige. Päris mitmed projektijuhid on oma nimesid avastanud võõraste ettevõtete vastutavate spetsialistide nimekirjast.

Olukord on sama kummaline, kui avastada, et oled enese teadmata abiellunud. Lihtsalt teine pool käis ja registreeris ära. Ja hea on, kui pärast hiljemgi teada saad.

Et selliseid n-ö abielusid piirata, peaks registreeringu lisaks juhatuse liikmele allkirjastama ka vastutav spetsialist. Täiendavat paberikulu ja bürokraatiat ei teki, piisab kui registreeringu taotlusele lisatakse vastutavale spetsialistile allkirja koht.

Tõenäoliselt sarnaste identiteedivarguste piiramiseks on osa riigihangete puhul hakatud nõudma lisaks juhatuse liikmele ka vastutavate spetsialistide dokumentide (näiteks hankel osaleva ettevõtte vastutava spetsialisti CV vms) omakäelist allkirjastamist.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Üllar Hinno

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad